Yescarta

Dispersija infūzijām

Yescarta

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/18/1299/001

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/18/1299/001

Ražotājs

Lonza Netherlands B.V., Netherlands

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

23-AUG-18

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Bez receptes

Zāļu stiprums/koncentrācija

0,4 x 10E8-2 x 10E8 šūnas

Zāļu forma

Dispersija infūzijām

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Kite Pharma EU B.V., Netherlands

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām
blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS YESCARTA 0,4 – 2 x 108 šūnu dispersija infūzijām
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
2.1. Vispārējs apraksts
YESCARTA (aksikabtagēna ciloleicels, axicabtagene ciloleucel) ir uz CD19 vērsta ģenētiski modificēta autologa T šūnu imūnterapija. Lai sagatavotu YESCARTA, no pacienta tiek iegūtas viņa paša T šūnas un tās ex vivo retrovirālas transdukcijas ceļā tiek ģenētiski modificētas, lai ekspresētu himērisku antigēna receptoru (CAR – chimeric antigen receptor), kas satur peļu anti-CD19 vienas ķēdes mainīgo fragmentu, kurš saistīts ar CD28 līdzstimulējošo domēnu un CD3-zeta signalizējošo domēnu. Anti-CD19 CAR pozitīvas dzīvotspējīgas T šūnas tiek pavairotas un tad ievadītas pacientam, kur tās var atpazīt un likvidēt CD19 ekspresējošas mērķa šūnas.
2.2. Kvalitatīvais un kvantitatīvais sastāvs
Katram pacientam specifisks viens YESCARTA infūzijas maiss satur anti-CD19 CAR T šūnu dispersiju aptuveni 68 ml, kas paredzēta mērķa devai 2 x 106 anti-CD19 CAR pozitīvas dzīvotspējīgas T šūnas/ķermeņa masas kg (diapazons 1 x 106 – 2 x 106 šūnas/kg), maksimums 2 x 108 anti-CD19 CAR T šūnas.
Palīgvielas ar zināmu iedarbību
Katrs YESCARTA infūzijas maiss satur 300 mg nātrija.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Dispersija infūzijām.
Dzidra līdz necaurspīdīga, balta līdz sarkana dispersija.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
YESCARTA ir paredzēts pieaugušo pacientu ar recidivējošu vai refraktāru difūzo lielo B šūnu limfomu (diffuse large B-cell lymphoma -DLBCL) un primārā videnes lielo B šūnu limfomu (primary mediastinal large B-cell lymphoma -PMBCL) ārstēšanai pēc diviem vai vairākiem sistēmiskas terapijas kursiem.
4.2. Devas un lietošanas veids
YESCARTA jāievada kvalificētos klīniskos apstākļos.
2

YESCARTA terapija jāuzsāk tādu veselības aprūpes speciālistu vadībā vai uzraudzībā, kuriem ir pieredze hematoloģisku ļaundabīgo audzēju ārstēšanā un kas ir apmācīti YESCARTA ievadīšanā un pacientu ārstēšanā. Pirms YESCARTA infūzijas jābūt pieejamām vismaz četrām tocilizumaba devām izmantošanai citokīnu atbrīvošanās sindroma (cytokine release syndrome- CRS) gadījumā un neatliekamās palīdzības aprīkojumam.
Devas
YESCARTA ir paredzētas tikai autologai lietošanai (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Viena YESCARTA deva satur 2 x 106 CAR-pozitīvas dzīvotspējīgas T šūnas uz kg ķermeņa masas (vai maksimāli 2 x 108 CAR-pozitīvas dzīvotspējīgas T šūnas pacientiem ar ķermeņa masu 100 kg un vairāk) aptuveni 68 ml dispersijas vienā infūzijas maisā.
YESCARTA pieejamība jāapstiprina pirms limfocītu skaitu samazinošas ķīmijterapijas shēmas uzsākšanas.
Pirms terapijas (limfocītu skaitu samazinoša ķīmijterapija) • Limfocītu skaitu samazinoša ķīmijterapijas shēma ietver ciklofosfamīda 500 mg/m2 ievadīšanu
intravenozi un fludarabīna 30 mg/m2 ievadīšanu intravenozi 5., 4. un 3. dienā pirms YESCARTA infūzijas.
Premedikācija • Aptuveni 1 stundu pirms YESCARTA infūzijas ieteicams lietot paracetamolu 500-1000 mg
iekšķīgi un difenhidramīnu no 12,5 līdz 25 mg intravenozi vai iekšķīgi (vai līdzvērtīgas zāles). • Sistēmisko kortikosteroīdu profilaktiska lietošana nav ieteicama, jo tā var traucēt YESCARTA
iedarbībai.
Kontrole • Pēc infūzijas pacienti jākontrolē katru dienu pirmās 10 dienas, vai nav radušās CRS pazīmes,
simptomi, neiroloģiska rakstura notikumi un citas toksicitātes. Ārstiem ieteicams apsvērt pacienta hospitalizāciju pirmo 10 dienu laikā pēc infūzijas vai pirmo CRS un/vai neiroloģisko notikumu pazīmju vai simptomu gadījumā. • Par pacienta uzraudzību pēc pirmajām 10 dienām pēc infūzijas ir jālemj ārstam. • Pacienti jāinformē, ka viņiem jāuzturas kvalificētas klīnikas tuvumā, vismaz 4 nedēļas pēc infūzijas.
Īpašas pacientu grupas
Pacienti ar cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV), B hepatīta vīrusa (HBV) un C hepatīta vīrusa (HCV) infekciju Klīniskās pieredzes par lietošanu pacientiem ar aktīvu HIV, HBV vai HCV infekciju nav.
Pediatriskā populācija YESCARTA drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 18 gadiem, nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Gados vecāki cilvēki Pacientiem ≥ 65 gadu vecumā deva nav jāpielāgo. Efektivitāte bija atbilstoša kopējai ārstēto pacientu populācijai.
Lietošanas veids
YESCARTA ir jāievada intravenozas infūzijas veidā.
YESCARTA nedrīkst apstarot. NELIETOJIET leikocītu skaitu samazinošu filtru.
3

Piesardzības pasākumi pirms zāļu lietošanas vai rīkošanās ar tām Šīs zāles satur ģenētiski modificētas cilvēka asins šūnas. Veselības aprūpes speciālistiem, kuri rīkojas ar YESCARTA, jāievēro atbilstoši piesardzības pasākumi (jālieto cimdi un brilles), lai izvairītos no iespējamās infekcijas slimību pārnešanas.
YESCARTA sagatavošana • Pārbaudiet, vai pacienta identitāte (ID) atbilst pacienta identifikatoram uz YESCARTA kasetes. • YESCARTA maisu nedrīkst izņemt no kasetes, ja informācija uz konkrētā pacienta marķējuma
neatbilst paredzētajam pacientam. • Kad pacienta identitāte ir apstiprināta, izņemiet YESCARTA maisu no kasetes. • Pārbaudiet, vai pacienta informācija uz kasetes marķējuma atbilst informācijai uz maisa
marķējuma. • Pirms atkausēšanas pārbaudiet, vai zāļu maiss nav bojāts. Ja maiss ir bojāts, ievērojiet vietējos
norādījumus (vai nekavējoties sazinieties ar Kite). • Novietojiet infūzijas maisu otrā sterilā maisā atbilstoši vietējiem norādījumiem. • Atkausējiet YESCARTA aptuveni 37°C temperatūrā, izmantojot ūdens vannu vai sauso
atkausēšanas metodi, līdz infūzijas maisā vairs nav redzams ledus. Uzmanīgi samaisiet maisa saturu, lai izkliedētu šūnu materiāla kunkuļus. Ja ir redzami šūnu kunkuļi, turpiniet uzmanīgi samaisīt maisa saturu. Nelielus šūnu materiāla kunkuļus var izkliedēt, uzmanīgi grozot maisu rokās. YESCARTA pirms infūzijas nedrīkst mazgāt, centrifugēt un/vai suspendēt jaunā barotnē. Atkausēšana aizņem aptuveni 3 – 5 minūtes. • Pēc atkausēšanas YESCARTA ir stabils istabas temperatūrā (no 20°C līdz 25°C) līdz 3 stundām.
Ievadīšana • Tikai autologai lietošanai. • Pirms infūzijas un kontroles laikā jābūt pieejamam tocilizumabam un neatliekamās palīdzības
aprīkojumam. • Leikocītu skaitu samazinošu filtru nedrīkst izmantot. • YESCARTA ievadīšanai ieteicams izmantot centrālo venozo katetru. • Vēlreiz pārbaudiet pacienta ID atbilstību pacienta identifikatoriem uz YESCARTA maisa. • Pirms infūzijas uzpildiet sistēmu ar 0,9% nātrija hlorīda šķīdumu (0,154 mmol nātrija/ml). • YESCARTA maisa saturu ievadiet 30 minūšu infūzijas laikā vai nu ar gravitātes, vai
peristaltiskā sūkņa palīdzību. Pēc atkausēšanas YESCARTA saglabā stabilitāti istabas temperatūrā līdz 3 stundām. • YESCARTA infūzijas laikā uzmanīgi sakratiet maisu, lai novērstu šūnu kunkuļu veidošanos. • Kad viss maisa saturs ir ievadīts, izskalojiet sistēmu ar 0,9% nātrija hlorīda šķīdumu (0,154 mmol nātrija/ml) ar tādu pašu infūzijas ātrumu, lai nodrošinātu, ka ievadīts viss YESCARTA daudzums.
Īpašos norādījums par atkritumu likvidēšanu skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
Jāapsver limfocītu skaitu samazinošas ķīmijterapijas kontrindikācijas.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Vispārīgi
Sakarā ar risku, kas saistīts ar YESCARTA terapiju, infūzija jāatliek, ja pacientam ir kāds no minētajiem stāvokļiem:
4

• neatrisinātas nopietnas nevēlamās blakusparādības (it īpaši plaušu, sirds blakusparādības vai hipotensija), ieskaitot pēc iepriekšējiem ķīmijterapijas kursiem;
• aktīva nekontrolēta infekcija; • aktīva transplantāta atgrūšanas slimība (graft-versus-host disease- GVHD).
Pacienti, kuri ārstēti ar YESCARTA, nedrīkst kļūt par asins, orgānu, audu un šūnu donoriem.
YESCARTA ir paredzēts tikai autologai lietošanai, un to nedrīkst ievadīt citiem pacientiem. Pirms infūzijas jāpārbauda pacienta identitātes atbilstība pacienta identifikatoriem uz YESCARTA infūzijas maisa un kasetes. Neievadiet YESCARTA, ja informācija uz pacientam unikālā marķējuma neatbilst paredzētajam pacientam.
Blakusslimības
Pacientiem ar aktīvu CNS slimību vai nieru, aknu, plaušu vai sirds darbības traucējumiem ir lielāks tālāk aprakstīto nevēlamo blakusparādību rašanās risks un ir nepieciešama īpaša uzraudzība.
Primāra centrālās nervu sistēmas (CNS) limfoma
Pieredzes par YESCARTA lietošanu pacientiem ar primāru CNS limfomu nav. Tādēļ YESCARTA lietošanas ieguvumu/riska attiecība šajā populācijā nav pierādīta.
Citokīnu atbrīvošanās sindroms
Gandrīz visiem pacientiem novēroja noteiktas pakāpes CRS. Lietojot YESCARTA, smagu CRS, tai skaitā dzīvībai bīstamas un letālas reakcijas, novēroja ļoti bieži, un to sākuma laiks bija no 1 līdz 12 dienām (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Nodrošiniet, lai katram pacientam pirms YESCARTA infūzijas būtu pieejamas vismaz 4 tocilizumaba, interleikīna-6 (IL-6) receptoru inhibitora, devas.
Pacienti pēc infūzijas kvalificētā klīnikā katru dienu vismaz 10 dienas jānovēro, vai nerodas CRS pazīmes un simptomi. Par pacienta novērošanu pēc pirmajām 10 infūzijas dienām ir jālemj ārstam.
Norādiet pacientiem, ka viņiem ir jāuzturas kvalificētas veselības aprūpes iestādes tuvumā vismaz 4 nedēļas pēc infūzijas, un gadījumā, ja rodas CRS pazīmes un simptomi, nekavējoties jāvēršas pēc medicīniskās palīdzības. Ārstēšanas algoritmi veidoti tā, lai mazinātu atsevišķu CRS simptomu izpausmes smagumu pacientiem, kas lieto YESCARTA. Tie ietver tocilizumaba un kortikosteroīdu lietošanu vidēji smaga, smaga vai dzīvībai bīstama CRS gadījumā, kā norādīts kopsavilkumā 1. tabulā. Pacienti ar 2. vai augstākas pakāpes CRS (piemēram, hipotensija, nav atbildes reakcijas uz intravenozi ievadītiem šķidrumiem vai hipoksija, kuras gadījumā nepieciešama papildu oksigenācija) jākontrolē, izmantojot nepārtrauktu sirdsdarbības telemetriju un pulsa oksimetriju. Pacientiem ar smagu CRS jāapsver ehokardiogrāfija sirds funkcijas novērtēšanai. Smaga vai dzīvībai bīstama CRS gadījumā jāapsver uzturoša ārstēšana intensīvās terapijas nodaļā.
YESCARTA nedrīkst ievadīt pacientiem ar aktīvām infekcijām vai iekaisuma slimībām, līdz tās nav izārstētas.
Ir zināms, ka CRS ir saistīts ar mērķorgānu (piemēram, aknu, nieru, sirds un plaušu) darbības traucējumiem. Turklāt CRS apstākļos var pasliktināties esošas šo orgānu patoloģijas. Pacientiem ar klīniski nozīmīgiem sirdsdarbības traucējumiem jānodrošina ārstēšana saskaņā ar neatliekamās aprūpes standartiem un jāapsver papildu pasākumi, piemēram, ehokardiogrāfija.
CRS diagnostikā jāizslēdz alternatīvi sistēmiskā iekaisuma atbildes reakcijas cēloņi, ieskaitot infekcijas. Febrilas neitropēnijas gadījumā jānovērtē infekcija un jāārstē ar plaša spektra antibiotikām, šķidrumiem un citiem uzturošās aprūpes pasākumiem atbilstoši medicīniskajai indikācijai.
5

Pacientiem ar smagu vai nereaģējošu CRS jāapsver hemofagocītu limfohistiocitozes/makrofāgu aktivācijas sindroma (HLH/MAS) izvērtēšana.

YESCARTA turpina izplatīties un saglabājas pēc tocilizumaba un kortikosteroīdu ievadīšanas. Lai ārstētu ar YESCARTA lietošanu saistīto CRS, nav ieteicams ievadīt audzēja nekrozes faktora (tumour necrosis factor-TNF) antagonistus.

1. tabula.

Norādījumi par CRS pakāpes noteikšanu un simptomu ārstēšanu

CRS pakāpe (a)

Tocilizumabs

Kortikosteroīdi

1. pakāpe

Nav

Nav

Simptomiem (piemēram,

drudzis, slikta dūša,

nogurums, galvassāpes,

mialģija, vājums)

nepieciešama tikai

simptomātiska ārstēšana

2. pakāpe Simptomiem nepieciešama mērena iejaukšanās, kas nodrošina atbildes reakciju Skābekļa daudzums mazāks par 40% FiO2 vai hipotensija ar atbildes reakciju uz šķidrumiem vai mazu viena vazopresorā līdzekļa devu, vai 2. pakāpes orgānu toksicitāte(b)

Ievadīt tocilizumabu (c) 8 mg/kg intravenozi 1 stundu (nepārsniegt 800 mg). Pēc nepieciešamības atkārtoti ievadīt
tocilizumabu ik pēc 8 stundām, ja nav
atbildes reakcijas uz intravenozi ievadītiem šķidrumiem vai papildu skābekļa nodrošināšanu. Ierobežot līdz 3 devām 24 stundu laikā, kopā ne vairāk par 4 devām, ja nav CRS pazīmju un simptomu klīniskas uzlabošanās.

Ja 24 stundu laikā pēc tocilizumaba terapijas sākšanas stāvoklis neuzlabojas, ārstēt atbilstoši 3. pakāpei.

3. pakāpe Simptomiem nepieciešama

Atbilstoši 2. pakāpei

Ievadīt metilprednizolonu 1 mg/kg intravenozi divreiz dienā vai

agresīva iejaukšanās, kas

līdzvērtīgu deksametazona

nodrošina atbildes reakciju.

daudzumu (piemēram, 10 mg

Skābekļa daudzums lielāks vai vienāds ar 40% FiO2 vai hipotensija, kuras gadījumā nepieciešama liela vai vairākas vazopresorā līdzekļa devas, vai 3. pakāpes orgānu toksicitāte, vai 4. pakāpes transaminīts

intravenozi ik pēc 6 stundām). Turpināt kortikosteroīdu lietošanu, līdz simptomi atbilst 1. pakāpei vai zemākai pakāpei, un tad pakāpeniski samazināt devu 3 dienu laikā. Ja stāvoklis neuzlabojas, ārstēt
atbilstoši 4. pakāpei (tālāk).

4. pakāpe Dzīvībai bīstami simptomi. Nepieciešama mākslīgā ventilēšana vai nepārtraukta

Atbilstoši 2. pakāpei

Intravenozi ievadīt metilprednizolonu 1000 mg dienā 3 dienas; stāvoklim uzlabojoties, ārstēt, kā aprakstīts iepriekš.

veno-venoza hemodialīze vai 4. pakāpes orgānu toksicitāte (izņemot transaminītu)

Apsvērt citu imūnsupresantu izmantošanu, ja stāvoklis neuzlabojas vai pasliktinās.

N/A = nav pieejams vai neattiecas.

(a) Lee et al 2014.

(b) Informāciju par neiroloģisku nevēlamo blakusparādību ārstēšanu skatīt 2. tabulā.

(c) Sīkāku informāciju skatīt tocilizumaba zāļu aprakstā.

Neiroloģiskas nevēlamās blakusparādības

Ar YESCARTA ārstētiem pacientiem ļoti bieži novērotas smagas neiroloģiskas nevēlamās blakusparādības, kas var būt bīstamas dzīvībai vai letālas (skatīt 4.8. apakšpunktu). Pacienti ar tādiem CNS traucējumiem anamnēzē kā krampju lēkmes vai cerebrovaskulāra išēmija, var būt pakļauti augstākam riskam. Ar YESCARTA ārstētiem pacientiem ziņots par letāliem vai smagiem smadzeņu tūskas gadījumiem. Pacienti jākontrolē, vai nerodas neiroloģisku nevēlamo blakusparādību simptomi

6

un pazīmes (2. tabula). Pēc infūzijas pacienti jākontrolē katru dienu vismaz 10 dienas kvalificētā veselības aprūpes iestādē, vai nerodas neiroloģiskās toksicitātes pazīmes vai simptomi. Par pacienta novērošanu pēc pirmajām 10 dienām pēc infūzijas ir jālemj ārstam. Norādiet pacientiem, ka viņiem ir jāuzturas kvalificētas veselības aprūpes iestādes tuvumā vismaz 4 nedēļas pēc infūzijas, un gadījumā, ja rodas neiroloģiskās toksicitātes pazīmes un simptomi, nekavējoties jāvēršas pēc medicīniskās palīdzības. Atkarībā no blakusparādības smaguma jāapsver organisma stāvokļa galveno rādītāju un orgānu darbības kontrole.

Pacienti ar 2. vai augstākas pakāpes neiroloģiskajām toksicitātēm ir jākontrolē, izmantojot nepārtrauktu sirdsdarbības telemetriju un pulsa oksimetriju. Smagu vai dzīvībai bīstamu blakusparādību gadījumā jānodrošina uzturoša ārstēšana intensīvās terapijas nodaļā. 2. pakāpes vai augstākās pakāpes nevēlamo blakusparādību gadījumā jāapsver nesedatīvu pretkrampju zāļu izmantošana atbilstoši klīniskajām indikācijām. Ārstēšanas algoritmi izstrādāti tā, lai mazinātu neiroloģiskas nevēlamās blakusparādības pacientiem, kuri lieto YESCARTA. Tie ietver tocilizumaba (ja vienlaicīgi ir CRS) un/vai kortikosteroīdu lietošanu vidēji smagu, smagu vai dzīvībai bīstamu neiroloģisku nevēlamu blakusparādību gadījumā, kā norādīts kopsavilkumā 2. tabulā.

2. tabula. ārstēšanu

Norādījumi par neiroloģisku nevēlamo blakusparādību pakāpes noteikšanu un

Pakāpes novērtējums 2. pakāpe
3. pakāpe
4. pakāpe

Ar vienlaicīgu CRS

Bez vienlaicīga CRS

Ievadīt tocilizumabu atbilstoši 1. tabulai 2. pakāpes

Ik pēc 6 stundām intravenozi

CRS ārstēšanai.

ievadīt deksametazonu 10 mg.

Ja 24 stundu laikā pēc tocilizumba terapijas uzsākšanas Turpināt deksametazona

stāvoklis neuzlabojas, ik pēc 6 stundām intravenozi

lietošanu, līdz simptomi atbilst

ievadīt deksametazonu 10 mg, ja jau netiek lietoti citi 1. vai zemākai pakāpei, un tad

kortikosteroīdi. Turpināt deksametazona lietošanu, līdz pakāpeniski samazināt devu

simptomi atbilst 1. vai zemākai pakāpei, un tad

3 dienu laikā.

pakāpeniski samazināt devu 3 dienu laikā.

Apsvērt nesedatīvu pretkrampju zāļu (piemēram, levetiracetama) lietošanu krampju

profilaksei

Ievadīt tocilizumabu atbilstoši 1. tabulai 2. pakāpes

Ik pēc 6 stundām intravenozi

CRS ārstēšanai.

ievadīt deksametazonu 10 mg.

Papildus intravenozi ievadīt deksametazonu 10 mg ar Turpināt deksametazona

pirmo tocilizumaba devu un atkārtot devu ik pēc 6

lietošanu, līdz simptomi atbilst

stundām. Turpināt deksametazona lietošanu, līdz

1. pakāpei vai zemākai pakāpei,

simptomi atbilst 1. vai zemākai pakāpei, un tad

un tad pakāpeniski samazināt

pakāpeniski samazināt devu 3 dienu laikā.

devu 3 dienu laikā.

Apsvērt nesedatīvu pretkrampju zāļu (piemēram, levetiracetama) lietošanu krampju

profilaksei

Ievadīt tocilizumabu atbilstoši 1. tabulai 2. pakāpes

Intravenozi ievadīt

CRS ārstēšanai.

metilprednizolonu 1000 mg

Intravenozi ievadīt metilprednizolonu 1000 mg dienā dienā 3 dienas; stāvoklim

ar pirmo tocilizumaba devu un turpināt ievadīt

uzlabojoties, ārstēt, kā aprakstīts

metilprednizolonu intravenozi 1000 mg dienā vēl

iepriekš.

2 dienas; stāvoklim uzlabojoties, ārstēt, kā aprakstīts

iepriekš.

Apsvērt nesedatīvu pretkrampju zāļu (piemēram, levetiracetama) lietošanu krampju

profilaksei.

Infekcijas un febrila neitropēnija

Lietojot YESCARTA, ļoti bieži novēroja nopietnas infekcijas (skatīt 4.8. apakšpunktu). Pirms YESCARTA infūzijas, tās laikā un pēc tam pacienti jākontrolē, vai nerodas infekcijas pazīmes un simptomi, un atbilstoši jāārstē. Profilaktiski jānozīmē pretmikrobu līdzekļi atbilstoši iestādes standarta vadlīnijām.

7

Pēc YESCARTA infūzijas pacientiem novērota febrila neitropēnija (skatīt 4.8. apakšpunktu), un tā var noritēt vienlaicīgi ar CRS. Febrilas neitropēnijas gadījumā jānovērtē infekcija un tā jāārstē ar plaša spektra antibiotikām, šķidrumiem un citiem atbalstošas aprūpes pasākumiem atbilstoši medicīniskajai indikācijai.
HBV reaktivācija
Pacientiem, kurus ārstē ar zālēm, kas darbojas pret B šūnām, var rasties HBV reaktivācija, dažos gadījumos izraisot akūtu hepatītu, aknu mazspēju un nāvi. Pirms šūnu savākšanas YESCARTA ražošanai ir jāveic HBV, HCV un HIV skrīnings saskaņā ar klīniskajām vadlīnijām.
Ilgstošas citopēnijas
Pacientiem pēc limfocītu skaitu samazinošas ķīmijterapijas un YESCARTA infūzijas vairākas nedēļas var novērot citopēnijas. Ilgstošas 3. vai augstākas pakāpes citopēnijas, tai skaitā trombocitopēniju, neitropēniju, anēmiju, pēc YESCARTA infūzijas novēroja ļoti bieži. Pēc YESCARTA infūzijas jākontrolē asins aina.
Hipogammaglobulinēmija
Ar YESCARTA ārstētiem pacientiem var rasties B šūnu aplāzija, kas izraisa hipogammaglobulinēmiju. Ar YESCARTA ārstētiem pacientiem ļoti bieži novēroja hipogammaglobulinēmiju. Pēc ārstēšanas ar YESCARTA jākontrolē imūnglobulīna līmenis un jāveic piesardzības pasākumi pret infekciju, jānozīmē profilaktiski antibiotikas un imūnglobulīna aizstājterapija.
Paaugstinātas jutības reakcijas
Saņemot YESCARTA infūziju, iespējamas alerģiskas reakcijas. Nopietnas paaugstinātas jutības reakcijas, ieskaitot anafilaksi, var izraisīt dimetilsulfoksīds (DMSO) vai atlieku gentamicīns YESCARTA sastāvā.
Sekundāri ļaundabīgi audzēji
Ar YESCARTA ārstētiem pacientiem var attīstīties sekundāri ļaundabīgi audzēji. Sakarā ar sekundāru ļaundabīgu audzēju risku pacientu novērošana nepieciešama visa mūža garumā. Sekundāra ļaundabīga audzēja gadījumā sazinieties ar uzņēmumu, lai saņemtu norādījumus par pacienta paraugu paņemšanu testēšanai.
Audzēja sabrukšanas sindroms (ASS)
Dažkārt novērots ASS, kas var būt smags. Lai samazinātu ASS risku, pacientiem ar paaugstinātu urīnskābes līmeni vai lielu audzēja slodzi, pirms YESCARTA infūzijas jāsaņem allopurinols vai alternatīva profilakse. Jākontrolē ASS pazīmes un simptomi un nepieciešamības gadījumā jāārstē saskaņā ar standarta vadlīnijām.
Iepriekšēja ārstēšana ar anti-CD19 terapiju
Pieredze par YESCARTA lietošanu pacientiem, kuri iepriekš saņēmuši pret CD19 vērstu terapiju, ir ierobežota. YESCARTA nav ieteicams, ja pacientam pēc iepriekšējas anti-CD19 terapijas ir CD19 negatīvas slimības recidīvs.
Palīgvielas
Šīs zāles satur 300 mg nātrija vienā infūzijā, kas ir līdzvērtīgi 15% no PVO ieteiktās maksimālās 2 g nātrija dienas devas pieaugušajiem.
8

4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Mijiedarbības pētījumi ar YESCARTA nav veikti.
Dzīvās vakcīnas
Imunizācijas ar dzīvām vakcīnām drošums YESCARTA terapijas laikā vai pēc tās nav pētīts. Vakcinācija ar dzīvo vīrusu vakcīnām nav ieteicama vismaz 6 nedēļas pirms limfocītu skaitu samazinošas ķīmijterapijas uzsākšanas, YESCARTA terapijas laikā un līdz imūnās sistēmas funkcijas atjaunošanās pēc YESCARTA terapijas.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Sievietes reproduktīvā vecumā/kontracepcija
Pirms YESCARTA terapijas uzsākšanas jāpārbauda, vai sievietēm reproduktīvā vecumā nav grūtniecības.
Informāciju par efektīvas kontracepcijas nepieciešamību pacientiem, kuri saņem limfocītu skaitu samazinošu ķīmijterapiju, skatīt limfocītu skaitu samazinošas ķīmijterapijas zāļu aprakstā.
Dati par iedarbību nav pietiekoši, lai sniegtu ieteikumus par kontracepcijas ilgumu pēc YESCARTA terapijas.
Grūtniecība
Dati par YESCARTA lietošanu grūtniecības laikā nav pieejami. YESCARTA reproduktīvās un attīstības toksicitātes pētījumi ar dzīvniekiem, lai novērtētu, vai zāles var kaitēt auglim, lietojot grūtniecības laikā, nav veikti (skatīt 5.3. apakšpunktu).
Nav zināms, vai YESCARTA var tikt pārnests auglim. Pamatojoties uz darbības mehānismu, ja transducētās šūnas šķērso placentu, var rasties toksicitāte auglim, ieskaitot B šūnu limfocitopēniju. Tāpēc YESCARTA nav ieteicams lietot sievietēm grūtniecības laikā vai sievietēm reproduktīvā vecumā, neizmantojot kontracepcijas līdzekļus. Grūtniecības iespēja pēc YESCARTA terapijas jāapspriež ar ārstējošo ārstu.
Jaundzimušajiem, kuri dzimuši ar YESCARTA ārstētām mātēm, jāapsver imūnglobulīna līmeņa un B šūnu noteikšana.
Barošana ar krūti
Nav zināms, vai YESCARTA izdalās mātes pienā vai tiek pārnests ar krūti barotam bērnam. Sievietes, kuras baro bērnu ar krūti, ir jāinformē par iespējamo risku ar krūti barotajam bērnam.
Fertilitāte
Klīniskie dati par YESCARTA ietekmi uz fertilitāti nav pieejami. Ietekme uz tēviņu un mātīšu fertilitāti pētījumos ar dzīvniekiem nav vērtēta.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
YESCARTA būtiski ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Ņemot vērā neiroloģisko traucējumu, tajā skaitā izmainīta psihiskā stāvokļa vai krampju rašanās iespējamību, pacientiem jāatturas no transportlīdzekļu vadīšanas vai smagu vai potenciāli bīstamu mehānismu apkalpošanas vismaz 8 nedēļas pēc infūzijas vai kamēr neiroloģiskas nevēlamās blakusparādības nav pilnībā izzudušas.
9

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Šajā apakšpunktā aprakstītie drošuma dati attiecas uz YESCARTA iedarbību 1./2. fāzes pētījumā ZUMA-1, kurā 108 pacienti ar recidivējošu vai refraktāru B šūnu nehodžkina limfomu (NHL) saņēma ārstēšanu ar CAR pozitīvām T šūnām ieteiktajā devā, kas bija noteikta pēc ķermeņa masas. Novērošanas perioda mediāna bija 27,4 mēneši.

Nozīmīgākas un biežāk sastopamās nevēlamās blakusparādības bija CRS (93%), encefalopātija (58%) un infekcijas (39%).

Nopietnas nevēlamas blakusparādības radās 56% pacientu. Visbiežāk sastopamās nevēlamās blakusparādības ietvēra encefalopātiju (22%), neprecizētu patogēnu infekcijas (16%), bakteriālas infekcijas (6%), febrilo neitropēniju (6%), vīrusu infekcijas (5%) un pireksiju (5%).

Visbiežāk sastopamās 3. vai augstākas pakāpes nevēlamās blakusparādības ietvēra encefalopātiju (31%), neprecizētu patogēnu infekcijas (19%), CRS (11%), bakteriālu infekciju (9%), afāziju (7%), vīrusu infekciju (6%), delīriju (6%), hipotensiju (6%) un hipertensiju (6%).

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā

Ziņotās nevēlamās blakusparādības norādītas turpmāk. Blakusparādības ir uzskaitītas atbilstoši orgānu sistēmu klasifikācijai (OSK) un sastopamības biežumam. Biežums definēts šādi: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100), reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/ 1000), ļoti reti (< 1/10 000). Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā.

3. tabula.

Ar YESCARTA saistītās nevēlamās blakusparādības

Orgānu sistēmu klasifikācija (OSK) Infekcijas un infestācijas

Biežums Ļoti bieži

Bieži Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi
Ļoti bieži

Imūnās sistēmas traucējumi Vielmaiņas un uztures traucējumi

Bieži Ļoti bieži Bieži
Ļoti bieži

Psihiskie traucējumi

Bieži Ļoti bieži

Nevēlamās blakusparādības
Neprecizētu patogēnu infekcijas Vīrusu infekcijas Bakteriālas infekcijas Sēnīšu infekcijas
Leikopēnija Neitropēnija Anēmija Trombocitopēnija
Koagulopātija
Citokīnu atbrīvošanās sindroms Hipogammaglobulinēmija Paaugstināta jutība Hematofāgiska histiocitoze
Dehidratācija Samazināta ēstgriba Hipofosfatēmija Hiponatriēmija Ķermeņa masas samazināšanās Hipokalcēmija Hipoalbuminēmija
Delīrijs Trauksme

10

Orgānu sistēmu klasifikācija (OSK) Biežums

Nevēlamās blakusparādības

Bieži

Bezmiegs

Nervu sistēmas traucējumi

Ļoti bieži

Encefalopātija

Galvassāpes

Trīce

Reibonis

Afāzija

Bieži

Ataksija

Neiropātija

Krampju lēkmes

Diskalkūlija

Mioklonuss

Sirds funkcijas traucējumi

Ļoti bieži

Tahikardija

Aritmija

Bieži

Sirdsdarbības apstāšanās

Sirds mazspēja

Asinsvadu sistēmas traucējumi

Ļoti bieži

Hipotensija

Hipertensija

Bieži

Tromboze

Kapilāru pastiprinātas caurlaidības

sindroms

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Ļoti bieži

Klepus

Aizdusa

Hipoksija

Izsvīdums pleirā

Bieži

Plaušu tūska

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Ļoti bieži

Caureja

Slikta dūša

Vemšana

Aizcietējumi

Sāpes vēderā

Sausa mute

Ādas un zemādas audu bojājumi

Bieži

Izsitumi

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Ļoti bieži

Motorā disfunkcija

Sāpes ekstremitātē

Sāpes mugurā

Artralģija

Sāpes muskuļos

Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi

Bieži

Nieru mazspēja

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Ļoti bieži

Nogurums

Pireksija

Tūska

Drebuļi

Izmeklējumi

Ļoti bieži

Paaugstināta alanīnaminotransferāze

Paaugstināta aspartātaminotransferāze

Bieži

Paaugstināts bilirubīna līmenis

3. tabulā ir iekļautas tikai citopēnijas, kuru iznākums bija (i) jaunas komplikācijas vai esošo pasliktināšanās, (ii) kurām bija

nepieciešama ārstēšana vai (iii) pašreizējās terapijas pielāgošana.

11

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts
Citokīnu atbrīvošanās sindroms CRS radās 93% pacientu. Vienpadsmit procentiem (11%) pacientu CRS bija 3. vai augstākas pakāpes (smags, dzīvībai bīstams un letāls). Laika mediāna līdz sākumam bija 2 dienas (diapazons: no 1 līdz 12 dienām), un ilguma mediāna bija 7 dienas (diapazons: no 2 līdz 29 dienām). Deviņdesmit astoņiem procentiem (98%) pacientu novēroja atveseļošanos no CRS.
Visbiežāk sastopamās ar CRS saistītās pazīmes un simptomi bija pireksija (83%), hipotensija (44%), tahikardija (24%), hipoksija (23%) un drebuļi (20%). Nopietnas nevēlamās blakusparādības, kas var būt saistītas ar CRS, ietvēra akūtu nieru bojājumu, priekškambaru fibrilāciju, kambaru tahikardiju, sirdsdarbības apstāšanos, sirds mazspēju, kapilāru pastiprinātas caurlaidības sindromu, hipotensiju, hipoksiju un HLH/MAS. Norādījumus par novērošanu un ārstēšanu skatīt 4.4. apakšpunktā.
Neiroloģiskas nevēlamās blakusparādības Neiroloģiskas nevēlamās blakusparādības bija 67% pacientu. Trīsdesmit diviem procentiem (32%) pacientu nevēlamās blakusparādības bija 3. vai augstākas pakāpes (smagas, dzīvībai bīstamas vai letālas). Laika mediāna līdz sākumam bija 5 dienas (diapazons no 1 līdz 17 dienām). Ilguma mediāna bija 13 dienas (diapazons: no 1 līdz 191 dienām). Lielākajai daļai pacientu novēroja atveseļošanos no neiroloģiskām nevēlamām blakusparādībām, izņemot 4 pacientus, kuriem nāves brīdī bija esošas neiroloģiskās nevēlamās blakusparādības – viņiem bija citi nāves iemesli.
Visbiežāk sastopamās pazīmes un simptomi saistībā ar neiroloģiskām nevēlamām blakusparādībām bija encefalopātija (58%), galvassāpes (40%), trīce (31%), reibonis (21%), afāzija (18%) un delīrijs (17%). Ar YESCARTA ārstētiem pacientiem ziņoja arī par nopietnām nevēlamām blakusparādībām, tai skaitā encefalopātiju (22%), afāziju (4%), delīriju (4%) un krampju lēkmēm (1%). Norādījumus par novērošanu un ārstēšanu skatīt 4.4. apakšpunktā.
Febrila neitropēnija un infekcijas Pēc YESCARTA infūzijas 36% pacientu tika novērota febrila neitropēnija. ZUMA-1 infekcijas bija 39% pacientu. 3. vai augstākas pakāpes (smagas, dzīvībai bīstamas vai letālas) infekcijas novēroja 26% pacientu. 3. vai augstākas pakāpes neprecizētu patogēnu infekcijas, bakteriālas un vīrusu infekcijas novēroja attiecīgi 19%, 9% un 6% pacientu. Visbiežāk sastopamās infekciju vietas bija elpceļos. Norādījumus par novērošanu un ārstēšanu skatīt 4.4. apakšpunktā.
Ilgstošas citopēnijas 3. vai augstākas pakāpes neitropēnija (tai skaitā febrila neitropēnija), anēmija un trombocitopēnija bija attiecīgi 80%, 45% un 40% pacientu. Ilgstoša (pastāvēja vēl 30. dienā vai sākās 30. dienā vai vēlāk) 3. vai augstākas pakāpes neitropēnija, trombocitopēnija un anēmija bija attiecīgi 26%, 24% un 10% pacientu. 3. vai augstākas pakāpes neitropēnija, trombocitopēnija un anēmija, kas pastāvēja pēc 93. dienas, novēroja attiecīgi 11%, 7% un 3% pacientu. Norādījumus par ārstēšanu skatīt 4.4. apakšpunktā.
Hipogammaglobulinēmija ZUMA-1 hipogammaglobulinēmija bija 16% pacientu. Kumulatīvi 33 (31%) no 108 pētāmajām personām saņēma intravenozu imūnglobulīna terapiju 24 mēnešu analīzes laikā. Norādījumus par ārstēšanu skatīt 4.4. apakšpunktā.
Imūngenitāte
YESCARTA imūngenitāte ir novērtēta, izmantojot enzīmu imūnsorbcijas testu (enzyme-linked immunosorbent assay- ELISA), lai noteiktu saistošās antivielas pret FMC63, anti-CD19 CAR izcelsmes antivielu. Trīs pacientiem pirms YESCARTA terapijas testos bija pozitīva reakcija uz FMC63 antivielām. Šo antivielu ietekme uz efektivitāti vai drošumu nebija nosakāma.
12

Īpaša pacientu grupa
Pieredze par YESCARTA lietošanu pacientiem vecumā ≥75 gadiem ir ierobežota. Kopumā YESCARTA lietošanas drošums un efektivitāte bija līdzīgi pacientiem vecumā ≥65 gadiem un pacientiem vecumā < 65 gadiem. Rezultāti neatšķīrās pacientiem ar Austrumu sadarbības onkoloģijas grupu (Eastern Cooperative Oncology Group- ECOG) statusu 0 un 1 un pēc dzimuma.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Datu par YESCARTA pārdozēšanas pazīmēm nav.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: citi pretaudzēju līdzekļi, ATĶ kods: vēl nav piešķirts
Darbības mehānisms
YESCARTA, ar inženierijas metodēm izstrādāts autologs T šūnu imūnterapijas produkts, saistās ar CD19 ekspresējošām vēža šūnām un parastām B šūnām. Pēc anti-CD19 CAR T šūnu saistīšanās ar CD19 ekspresējošām mērķa šūnām, CD28 un CD3-zeta līdzstimulējošie domēni aktivē lejupejošo signālu kaskādi, kas izraisa T šūnu aktivāciju, proliferāciju, efektora funkciju iegūšanu un iekaisumu izraisošu citokīnu un hemokīnu sekrēciju. Šo notikumu secība izraisa CD19 ekspresējošo mērķa šūnu apoptozi un nekrozi.
Farmakodinamiskā iedarbība
ZUMA-1 2. fāzē pēc YESCARTA infūzijas farmakodinamiskā atbildes reakcija tika vērtēta 4 nedēļu intervālā, nosakot pārejošo citokīnu, hemokīnu un citu molekulu palielināšanos asinīs. Tika analizēts tādu citokīnu un hemokīnu kā IL-6, IL-8, IL-10, IL-15, TNF-α, IFN-γ un IL2Rα līmenis. Maksimālo paaugstināšanos novēroja pirmo 14 dienu laikā pēc infūzijas, bet 28 dienu laikā līmenis atgriezās sākumstāvokļa līmenī.
Ņemot vērā YESCARTA mērķa iedarbību, kas nav vērsta pret audzēju, pēc ārstēšanas sagaidāms noteikts B šūnu aplāzijas periods. No 73 pacientiem ar izvērtējamiem paraugiem sākumstāvoklī 40% bija nosakāms B šūnu līmenis – B šūnu aplāzija, kas sākumstāvoklī tika novērota lielākajai daļai pacientu, tika saistīta ar iepriekšējām terapijām. Pēc YESCARTA lietošanas samazinājās pacientu procentuālā daļa ar nosakāmu B šūnu līmeni: 20% bija nosakāms B šūnu līmenis 3. mēnesī un 22% bija nosakāms B šūnu līmenis 6. mēnesī. B šūnu līmeņa atjaunošanās sākums tika vispirms novērots 9. mēnesī, kad 56% pacientu bija nosakāms B šūnu līmenis. Šī B šūnu atjaunošanās tendence turpinājās, un 18. mēnesī 64% pacientu bija nosakāms B šūnu līmenis, un 24. mēnesī 77% pacientu bija nosakāms B šūnu līmenis. Pacienti pēc slimības progresēšanas nebija jānovēro, tāpēc lielākā daļa pacientu ar izvērtējamiem paraugiem bija ar atbildes reakciju.
Analīzes, kas tika veiktas, lai noteiktu saistību starp citokīnu līmeni un CRS vai neiroloģisku notikumu sastopamību, parādīja, ka augstāks IL-15, kā arī IL-6 līmenis (maksimālais un AUC pēc 1 mēneša) bija saistīts ar 3. vai augstākas pakāpes neiroloģiskām nevēlamām blakusparādībām un 3. vai augstākas pakāpes CRS.
13

Klīniskā efektivitāte un drošums

DLBCL, PMBCL un DLBCL, ko izraisa folikulāra limfoma (ZUMA-1) Kopumā 108 pacienti tika ārstēti ar YESCARTA 1/2. fāzes atklātā, daudzcentru, vienas grupas pētījumā pacientiem ar recidivējošu vai refraktāru, agresīvu B šūnu NHL. Efektivitāte pamatojas 101 pacientu 2. fāzes pētījumā, ieskaitot histoloģiski apstiprinātu DLBCL (N = 77), PMBCL (N = 8) vai DLBCL, ko izraisa folikulāra limfoma (N = 16), pamatojoties uz 2008. gada PVO klasifikāciju. DLBCL ZUMA-1 ietvēra pacientus ar DLBCL NOS, citiem DLBCL apakštipiem un augstas pakāpes B šūnu limfomu (high-grade B-cell lymphoma -HGBCL), pamatojoties uz 2016. gada PVO klasifikāciju. Četrdesmit septiņi pacienti bija piemēroti MYC, BCL-2 un BCL-6 statusa novērtējumam. Trīsdesmit pacientiem atklāja dubultas ekspresijas DLBCL (MYC un BCL-2 proteīna pārmērīga ekspresija); 5 pacientiem atklāja HGBCL ar MYC, BCL-2 vai BCL-6 gēna pārkārtošanos (dubults un trīskāršs rezultāts); un 2 pacientiem atklāja HGBCL bez sīkāka precizējuma. Sešdesmit seši pacienti bija izvērtējami iedalījumā pēc šūnu izcelsmes (dīgļa centra B-šūnu tips [GCB] vai aktivētu B-šūnu tips [ABC]). No tiem 49 pacientiem bija GCB tips un 17 pacientiem bija ABC tips .

Piemērotie pacienti bija ≥ 18 gadus veci ar refraktāru slimību, kas definēta kā progresējoša slimība (progressive disease- PD) vai stabila slimība (stable disease- SD) kā labākā atbildes reakcija uz pēdējo terapijas kursu vai slimības progresēšana 12 mēnešu laikā pēc autologas cilmes šūnu transplantācijas (ACŠT). Pacienti, kuru slimība bija refraktāra pret ķīmijterapiju vai kuriem bija slimības recidīvs pēc diviem vai vairākiem sistēmiskas terapijas kursiem, parasti nebija piemēroti asinsrades cilmes šūnu transplantācijai. Pacientiem iepriekš bija jābūt saņēmušiem vismaz anti--CD20 antivielu terapiju un antraciklīnus saturošu shēmu. Pacienti ar CNS limfomu, alogēnu cilmes šūnu transplantāciju (CŠT) anamnēzē vai iepriekšēju anti-CD19 CAR vai citu ģenētiski modificētu T šūnu terapiju tika izslēgti no dalības pētījumā. Pacienti ar CNS traucējumiem anamnēzē (piemēram, krampju lēkmes vai cerebrovaskulāra išēmija), sirds izsviedes frakciju mazāk par 50%, vai telpas gaisa skābekļa piesātinājums mazāks par 92%, vai autoimūna slimība, kurai nepieciešama sistēmiska imūnsupresija, nebija piemēroti dalībai pētījumā. Novērošanas laika mediāna bija 27,1 mēneši (joprojām turpinās). Pacientu demogrāfisko datu kopsavilkums norādīts 4. tabulā.

4. tabula.

Pacientu demogrāfisko datu kopsavilkums ZUMA-1 2. fāzes pētījumā

(12 mēnešu analīze)

Kategorija
Vecums (gadi) Mediāna (min., maks.) ≥ 65
Vīriešu dzimums Rase
Baltā Aziātu Melnā ECOG rādītājs ECOG 0 ECOG 1 Iepriekšējo terapijas kursu skaita mediāna (min., maks.) Pacienti ar refraktāru slimību pēc ≥ 2 iepriekšējiem terapijas kursiem Pacienti ar recidīvu viena gada laikā pēc ACŠT Pacienti ar Starptautisko prognozes indeksu 3/4 Pacienti ar slimību III/IV stadijā

Visi leikoferēzes gadījumi (ITT) 1 + 2 kohorta
(N = 111)
58 (23; 76) 23% 69%
85% 4% 4%
41% 59% 3 (1; 10) 77% 20% 46% 85%

Visi ārstētie (mITT)
1 + 2 kohorta (N = 101)
58 (23; 76) 24% 67%
86% 3% 4%
42% 58% 3 (1; 10) 76% 21% 46% 85%

14

YESCARTA ievadīja vienas infūzijas veidā mērķa devā 2 x 106 anti-CD19 CAR T šūnas/kg pēc limfocītu skaitu samazinošas ķīmijterapijas shēmas –500 mg/m2 ciklofosfamīda intravenozi un 30 mg/m2 fludarabīna intravenozi 5., 4., un 3. dienā pirms YESCARTA. Pārejas ķīmijterapijas kurss
starp leikoferēzi un limfocītu skaitu samazinošu ķīmijterapijas shēmu nebija atļauts. Pēc YESCARTA
infūzijas visi pacienti tika hospitalizēti novērošanai vismaz 7 dienas.

No 111 pacientiem, kuriem veica leikoferēzi, 101 saņēma YESCARTA. Deviņi pacienti netika ārstēti galvenokārt slimības progresēšanas dēļ vai smagu nevēlamo blakusparādību dēļ pēc iekļaušanas pētījumā un pirms šūnu piegādes. Viens no 111 pacientiem nesaņēma zāles ražošanas kļūmes dēļ. Laika mediāna no leikoferēzes līdz zāļu piegādei bija 17 dienas (diapazons no 14 līdz 51 dienai) un laika mediāna no leikoferēzes līdz infūzijai bija 24 dienas (diapazons no 16 līdz 73 dienām). Devas mediāna bija 2,0 x 106 anti-CD19 CAR T šūnas/kg. ITT populāciju definēja kā visus pacientus, kuriem veica leikoferēzi, bet mITT populāciju definēja kā visus pacientus, kuri saņēma YESCARTA.

Primārais mērķa kritērijs bija objektīvās atbildes reakcijas rādītājs (objective response rate- ORR). Sekundārie mērķa kritēriji ietvēra atbildes reakcijas ilgumu (duration of response-DOR), kopējo dzīvildzi (overall survival-OS) un nevēlamo blakusparādību smagumu. ORR bija iepriekš noteikta pārbaudes veikšanai pirmajiem 92 pacientiem, un tā bija būtiski augstāka nekā iepriekš noteiktais rādītājs 20% (P < 0,0001).

Sākotnējā analīzē, pamatojoties uz modificēto ārstēšanai paredzēto (modified intent-to-treat- mITT) pacientu populāciju (minimālais novērošanas laiks 6 mēneši) ORR bija 72% un pilnīgas atbildes reakcijas (complete response-CR) rādītājs bija 51%, kā to noteica neatkarīgā uzraudzības komiteja. 12 mēnešu novēršanas analīzē (5. tabula) ORR bija 72% un CR rādītājs bija 51%. Laika mediāna līdz atbildes reakcijai bija 1,0 mēnesis (diapazons no 0,8 līdz 6,3 mēnešiem). DOR bija garāks pacientiem, kas sasniedza CR, salīdzinot ar pacientiem, kuriem labākā atbildes reakcija bija daļēja atbildes reakcija (partial response, PR). No 52 pacientiem, kas sasniedza CR, 7 pacientiem bija SD un 9 bija PR audzēja sākotnējās novērtēšanas brīdī, un tā pārtapa par CR pat pēc 6,5 mēnešiem. ORR rezultāts gan PMBCL, gan DLBCL, ko izraisa folikulāra limfoma, bija 88%. CR rādītāji bija attiecīgi 75% un 56%. No 111 pacientiem ITT populācijā ORR bija 66% un CR bija 47%. Citi rezultāti atbilda rādītājiem mITT populācijā.

24 mēnešu novērošanas analīzē, pamatojoties uz mITT populāciju (rezultāti no neatkarīgās uzraudzības komitejas), ORR un CR rādītāji bija attiecīgi 74% un 54%. Laika mediāna līdz atbildes reakcijai bija 1,0 mēnesis (diapazons: no 0,8 līdz 12,2 mēnešiem). DOR bija garāks pacientiem, kuri sasniedza CR, salīdzinot ar pacientiem, kuriem bija labākā PR atbildes reakcija (5. tabula). No 55 pacientiem, kuri sasniedza CR, 7 pacientiem bija SD un 10 pacientiem bija PR audzēja sākotnējās novērtēšanas brīdī un un tā pārtapa par CR līdz pat 12 mēnešiem pēc YESCARTA infūzijas. Atbildes reakcijas ilguma mediāna un vispārējās dzīvildzes mediāna nav sasniegtas (5. tabula).

ZUMA-1 1. fāzē tika ārstēti 7 pacienti. Pieciem pacientiem bija atbildes reakcija, tai skaitā 4 CR atbildes reakcijas. 12 mēnešu novērošanas analīzē 3 pacientiem saglabājās CR 24 mēnešus pēc YESCARTA infūzijas. 24 mēnešu novērošanas analīzē šiem 3 pacientiem saglabājās CR periodā no 30 līdz 35 mēnešiem pēc YESCARTA infūzijas.

5. tabula.

ZUMA-1. pētījuma 2. fāzes efektivitātes rezultātu kopsavilkums

Kategorija
ORR (%) [95% TI] CR (%) Atbildes reakcijas ilgumsa, mediāna (diapazons) mēnešos

Visi leikoferēzes gadījumi

(ITT)

1 + 2 kohorta

(N = 111)

12 mēnešu 24 mēnešu

analīze

analīze

66 (56; 75) 68 (58; 76)

47

50

14,0 (0,0;

NE (0,0;

17,3)

29,5)

Visi ārstētie

(mITT)

1 + 2 kohorta

(N = 101)

12 mēnešu 24 mēnešu

analīze

analīze

72 (62; 81) 74 (65; 82)

51

54

14,0 (0,0; NE (0,0;

17,3)

29,5)

15

Kategorija

Visi leikoferēzes gadījumi

Visi ārstētie

(ITT)

(mITT)

1 + 2 kohorta

1 + 2 kohorta

(N = 111)

(N = 101)

12 mēnešu 24 mēnešu 12 mēnešu 24 mēnešu

analīze

analīze

analīze

analīze

Atbildes reakcijas ilgumsa, CR mediāna

NE (0,4; 17,3) NE (0,4; NE (0,4; NE (0,4;

(diapazons) mēnešos

29,5)

17,)

29,5)

Vispārējā dzīvildze, mediāna (mēneši) (95% TI) 17,4 (11,6; 17,4 (11,6; NE (12,8; NE (12,8;

NE)

NE)

NE)

NE)

6 mēnešu OS (%) [95% TI]

81,1 (72,5; 81,1 (72,5; 79,2 (69,9; 79,2 (69,9;

87,2)

87,2)

85,9)

85,9)

9 mēnešu OS (%) [95% TI]

69,4 (59,9; 69,4 (59,9; 69,3 (59,3; 69,3 (59,3;

77,0)

77,0)

77,3)

77,3)

12 mēnešu OS (%) [95% TI]

59,3

59,5 (49,7; 60,4 (50,2; 60,4 (50,2;

(49,6;67,8)

67,9)

69,2)

69,2)

24 mēnešu OS (%) [95% TI]

Neattiecas

47,7 (38,2; 56,7)

Neattiecas

50,5 (40,4; 59,7)

NE (not estimable) = nevar novērtēt (nav sasniegts). a Atbildes reakcijas ilgums tika cenzēts CŠT laikā pacientiem, kuri atbildes reakcijas laikā saņēma CŠT Piezīme: 12 mēnešu analīzes novērošanas laika mediāna bija 15,1 mēnesis. 24 mēnešu analīzes novērošanas laika mediāna bija 27,1 mēnesis. OS attiecas uz laiku no leikoferēzes datuma (ITT) vai YESCARTA infūzijas (mITT) līdz nāvei jebkura cēloņa dēļ.

SCHOLAR-1 Refraktāras, agresīvas NHL iznākumu retrospektīva, pacienta līmeņa summāra analīze (N = 636) tika veikta (Crump et al., 2017), lai apstiprinātu iepriekš noteikto kontroles atbildes reakciju, kas bija 20%, un ZUMA-1 rezultātu interpretācijas vēsturisko kontekstu. Analīzē bija iekļauti pacienti, kuriem nebija atbildes reakcijas (SD vai PD) uz pēdējo terapijas kursu vai bija slimības recidīvs 12 mēnešu laikā pēc ACŠT. Tika novērtēta atbildes reakcija un dzīvildze pēc ārstēšanas ar pieejamo standarta aprūpes terapiju. ORR bija 26% [95% TI (21, 31)] un CR rādītājs bija 7% [95% TI (3, 15)], ar OS mediānu 6,3 mēneši.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Maksimālo anti-CD19 CAR T šūnu līmeni novēroja pirmajās 8 – 15 dienās pēc YESCARTA infūzijas. Maksimālā anti-CD19 CAR T šūnu līmeņa mediāna asinīs (Cmax) bija 38,3 šūnas/µl (diapazons 0,8 – 1513,7 šūnas/μl), kas samazinājās līdz mediānai 2,1 šūnas/µl 1 mēnesī (diapazons 0 – 167,4 šūnas/μl) un līdz mediānai 0,4 šūnām/µl 3 mēnešos (diapazons 0 – 28,4 šūnas/μl) pēc YESCARTA infūzijas.
Vecums (diapazons: 23 – 76 gadi) un dzimums būtiski neietekmēja YESCARTA AUC un Cmax.
16

Anti-CD19 CAR T šūnu skaitam asinīs bija pozitīva saistība ar objektīvo atbildes reakciju (CR vai PR). Anti-CD19 CAR T šūnu Cmax līmeņa mediāna pacientiem ar atbildes reakciju (N = 71) bija par 216% augstāka salīdzinājumā ar attiecīgo līmeni pacientiem bez atbildes reakcijas (N = 25) (43,6 šūnas/μl, salīdzinot ar 20,2 šūnām/μl). AUCdiena 0 - 28 mediāna pacientiem ar atbildes reakciju (N = 71) bija 253% no attiecīgā līmeņa pacientiem bez atbildes reakcijas (N = 25) (562,0 dienas x šūnas /μl, salīdzinot ar 222,0 dienām x šūnas/μl).
YESCARTA satur cilvēka autologās T šūnas. Sagaidāmie metabolisma produkti ir parastie šūnu degradācijas produkti, kas rodas normālā šūnu klīrensa mehānismu ietekmē. Tādējādi ar infūziju ievadītās CAR T šūnas laika gaitā tiks izvadītas. Līdz 3. mēnesim pēc infūzijas anti-CD19 CAR T šūnu līmenis samazinājās līdz pamatlīmenim.
YESCARTA pētījumi pacientiem ar aknu un nieru darbības traucējumiem netika veikti.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
YESCARTA ietver ar inženierijas metodēm apstrādātas T šūnas, tāpēc nav raksturojošu in vitro testu, ex vivo modeļu vai in vivo modeļu, kas var precīzi atainot cilvēka produkta toksikoloģisko raksturojumu. Tāpēc tradicionālie toksikoloģiskie pētījumi, ko izmanto zāļu izstrādei, netika veikti.
YESCARTA kancerogenitātes vai genotoksicitātes pētījumi nav veikti.
Pētījumi, lai novērtētu YESCARTA ietekmi uz fertilitāti, reproduktīvo funkciju un attīstību nav veikti.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Cryostor CS10 Nātrija hlorīds Cilvēka albumīns
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
YESCARTA ir stabils 1 gadu, ja to uzglabā sasaldētu šķidrā slāpekļa tvaika fāzē (≤ -150°C).
Pēc atkausēšanas pabeigšanas YESCARTA ir stabils līdz 3 stundām istabas temperatūrā (20°C līdz 25°C). Tomēr YESCARTA infūzija jāuzsāk 30 minūšu laikā pēc atkausēšanas pabeigšanas, un kopējais YESCARTA infūzijas laiks nedrīkst pārsniegt 30 minūtes. Atkausētās zāles nedrīkst no jauna sasaldēt.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
YESCARTA maisi jāuzglabā šķidrā slāpekļa tvaika fāzē (≤ -150°C) un YESCARTA jāpaliek sasaldētam, līdz pacients ir gatavs ārstēšanai, lai nodrošinātu, ka pacientam tiek ievadītas dzīvotspējīgas dzīvas autologas šūnas.
Informāciju par zāļu uzglabāšanas nosacījumiem pēc atkausēšanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
17

Etilēna vinilacetāta kriogēnās uzglabāšanas maiss ar noslēgtu pievienošanas caurulīti un diviem piekļuves portiem. Maiss satur apmēram 68 ml šūnu dispersijas. Viens kriogēnās uzglabāšanas maiss ir atsevišķi iepakots transportēšanas kasetē. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai Apstarošana var izraisīt zāļu inaktivāciju. Likvidējot šīs zāles ir jāievēro piesardzības pasākumi YESCARTA satur ģenētiski modificētas cilvēka asins šūnas. Rīkojoties ar neizmantotajām zālēm vai atkritumiem, jāievēro vietējie bioloģiskās drošības noteikumi. Visi materiāli, kas ir bijuši saskarē ar YESCARTA (cietie un šķidrie atkritumi), jāpārstrādā un jāiznīcina kā iespējami infekciozi atkritumi, ievērojot vietējās bioloģiskā drošuma prasības. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Kite Pharma EU B.V. Science Park 408 1098 XH Amsterdam Nīderlande 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1299/001 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2018. gada 23. augusts 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
18

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJS UN
RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
19

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJS UN RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās vielas ražotāja nosaukums un adrese
Kite Pharma, Inc. 2355 Utah Avenue El Segundo California CA 90245 ASV
Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Lonza Netherlands B.V. Oxfordlaan 70 6229EV Maastricht Nīderlande
Kite Pharma EU B.V. Science Park 406 1098 XH Amsterdam Nīderlande
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
20

Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
• Papildu riska mazināšanas pasākumi
Galvenie elementi:
Tocilizumaba pieejamība un centru kvalifikācija
Lai samazinātu ar YESCARTA terapiju saistīto risku, reģistrācijas apliecības īpašniekam (RAĪ) jāpārliecinās, ka slimnīcas un saistītie centri, kas nodrošina YESCARTA ievadīšanu, ir kvalificēti saskaņā ar apstiprināto kontroles sadales programmu.
Pirms ārstēšanas RAĪ jānodrošina katram pacientam tūlītēja 4 tocilizumaba devu pieejamība uz vietas izmantošanai CRS gadījumā.
YESCARTA tiks piegādāta slimnīcām un saistītajiem centriem tikai tādā gadījumā, ja šīs iestādes ir atbilstoši kvalificētas un ja ārstēšanā iesaistītie veselības aprūpes speciālisti ir apguvuši izglītojošo programmu.
Izglītojošā programma – pirms YESCARTA nonākšanas tirdzniecībā katrā dalībvalstī RAĪ jāvienojas ar nacionālajām atbildīgajām iestādēm par izglītojošo materiālu saturu un formātu.
Veselības aprūpes speciālistu izglītojošā programma
RAĪ jānodrošina, ka katrā dalībvalstī, kurā YESCARTA ir tirdzniecībā, visiem veselības aprūpes speciālistiem, kuri plāno izrakstīt, izplatīt un lietot YESCARTA, ir izniegtas valīnijas, lai:
- atvieglotu CRS un nopietnu neiroloģisku nevēlamo blakusparādību atpazīšanu; - atvieglotu CRS un nopietnu neiroloģisku nevēlamo blakusparādību ārstēšanu; - nodrošinātu adekvātu CRS un nopietnu neiroloģisku nevēlamo blakusparādību kontroli; - atvieglotu pacienta nodrošināšanu ar visu attiecīgo informāciju; - nodrošinātu adekvātu un atbilstošu nevēlamo blakusparādību ziņošanu; - nodrošinātu sīkākus norādījumus par atkausēšanas procedūru; - nodrošinātu, ka pirms pacienta ārstēšanas uzsākšanas ārstniecības centrā ir pieejamas
4 tocilizumaba devas katram pacientam.s
Pacienta izglītojošā programma
Lai informētu par un izskaidrotu pacientiem: - ar YESCARTA saistītu CRS un nopietnu neiroloģisku nevēlamo blakusparādību risku; - nepieciešamību nekavējoties ziņot ārstējošajam ārstam par simptomiem; - nepieciešamību uzturēties YESCARTA saņemšanas vietas tuvumā vismaz 4 nedēļas pēc YESCARTA infūzijas; - nepieciešamību vienmēr nēsāt līdzi pacienta brīdinājuma kartīti.
21

• Saistības veikt pēcreģistrācijas pasākumus

Reģistrācijas apliecības īpašniekam noteiktā laika periodā jāveic turpmāk norādītie pasākumi.

Apraksts Neintervences pēcreģistrācijas drošuma pētījums (PASS): lai izvērtētu drošuma profilu pēcreģistrācijas periodā, ieskaitot ilgtermiņa drošumu pacientiem ar B limfocītu ļaundabīgiem audzējiem, kas ārstēti ar aksikabtagēna ciloleicelu, pieteikuma iesniedzējam jāorganizē un jāiesniedz pētījums, pamatojoties uz reģistru

Izpildes termiņš •Atjaunojamie ziņojumi: ikgadējie drošuma ziņojumi un starpposma ziņojumi ik pēc 5 gadiem •Galīgais ziņojums par pētījuma rezultātiem: 2038. gada decembris

22

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
23

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
24

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJAIS IEPAKOJUMS (KASETE)
1. ZĀĻU NOSAUKUMS YESCARTA 0,4 – 2 x 108 šūnu dispersija infūzijām axicabtagene ciloleucel (CAR+ dzīvotspējīgas T šūnas)
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Autologas T šūnas, transducētas ar retrovirālo vektoru, kas kodē himērisku anti-CD19 CD28/CD3-zeta antigēna receptoru (CAR), ar mērķa devu 2 x 106 anti-CD19 CAR pozitīvas dzīvotspējīgas T šūnas/kg.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: Cryostor CS10, cilvēka albumīns, nātrija hlorīds. Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Dispersija infūzijām Viens sterils infūziju maiss. Saturs: aptuveni 68 ml šūnu dispersijas.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Neapstarot. Tikai intravenozai lietošanai. Atkausējot viegli samaisiet maisa saturu. NELIETOT leikocītu skaitu samazinošu filtru. STOP! Pirms infūzijas pārbaudīt pacienta identitāti.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Tikai autologai lietošanai.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP:
25

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt sasaldētu šķidrā slāpekļa tvaiku fāzē ≤ -150°C. Nesasaldēt atkārtoti.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Zāles satur ģenētiski modificētas šūnas. Neizlietotās zāles jāiznīcina atbilstoši vietējām bioloģiskā drošuma prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Kite Pharma EU B.V. Science Park 408 1098 XH Amsterdam Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1299/001
13. SĒRIJAS NUMURS, DĀVINĀJUMA UN ZĀĻU KODS Sērija: Kite pacienta ID: Pacienta papildu ID: Pacienta vārds, uzvārds: Pacienta dzimšanas datums:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts.
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS Nav piemērojams.
26

18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA Nav piemērojams.
27

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA INFŪZIJU MAISS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) YESCARTA, 0,4 – 2 x 108 šūnu dispersija infūzijām axicabtagene ciloleucel (CAR+ dzīvotspējīgas T šūnas) Tikai intravenozai lietošanai. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS, DĀVINĀJUMA UN ZĀĻU KODS Sērija: Kite pacienta ID: Pacienta papildu ID: Pacienta vārds, uzvārds: Pacienta dzimšanas datums: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS Viens sterils infūziju maiss Saturs: aptuveni 68 ml šūnu dispersijas 6. CITA Tikai autologai lietošanai. Pārbaudīt pacienta ID.
28

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
29

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
YESCARTA 0,4 – 2 x 108 šūnu dispersija infūzijām axicabtagene ciloleucel (CAR+ dzīvotspējīgas T šūnas)
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ārsts izsniegs Jums pacienta brīdinājuma kartīti. Rūpīgi izlasiet un ievērojiet tajā sniegtos
norādījumus. - Vienmēr, kad tiekaties ar ārstu vai medmāsu, vai dodieties uz slimnīcu, uzrādiet pacienta
brīdinājuma kartīti. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai medmāsai. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir YESCARTA un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms YESCARTA saņemšanas 3. Kā lietot YESCARTA 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt YESCARTA 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir YESCARTA un kādam nolūkam to lieto
YESCARTA ir zāļu veids, ko sauc par „ģenētiski modificētu šūnu terapiju”.
YESCARTA zāles ir izgatavotas speciāli Jums, lai vienā ievadīšanas reizē ievadītu modificētas Jūsu paša baltās asins šūnas. Tās tiek ievadītas ar pilinātāju (infūzija) vēnā (intravenozi).
Tās lieto, lai ārstētu agresīvus stāvokļus pieaugušajiem ar difūzu lielo B šūnu limfomu (diffuse large B-cell lymphoma- DLBCL) un primāro videnes lielo B šūnu limfomu (primary mediastinal B-cell lymphoma- PMBCL), kas skar limfātiskos audus (imūnās sistēmas sastāvdaļa), kas ietekmē baltās asins šūnas, ko sauc par B limfocītiem, un citus organisma orgānus. Audos uzkrājas pārāk daudz šo patoloģisko balto asins šūnu, un tas rada simptomus, ko Jums var novērot. Zāles lieto, lai ārstētu Jūsu slimību, kad citas pieejamās zāles vairs neiedarbojas.
2. Kas Jums jāzina pirms YESCARTA saņemšanas
Jūs nedrīkstat saņemt YESCARTA, ja Jums ir alerģija pret kādu no (6. punktā minētajām) šo zāļu sastāvdaļām. Ja domājat, ka Jums var būt alerģija, konsultējieties ar ārstu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
YESCARTA izgatavo no Jūsu baltajām asins šūnām, un šīs zāles drīkst dot tikai Jums.
Pirms YESCARTA ievadīšanas Jums ir jāpastāsta ārstam, ja Jums ir: - nervu sistēmas traucējumi (piemēram, krampji, insults vai atmiņas traucējumi); - nieru darbības traucējumi; - samazināts asins šūnu skaits;
30

- veikta cilmes šūnu transplantācija pēdējo 4 mēnešu laikā; - plaušu, sirds darbības vai asinsspiediena (pazemināts vai paaugstināts) traucējumi; - transplantāta atgrūšanas slimības pazīmes vai simptomi. Šī slimība sākas, kad transplantētās
šūnas uzbrūk Jūsu organismam, izraisot tādus simptomus kā izsitumi, slikta dūša, vemšana, caureja un asins piejaukums fēcēs; - simptomi, kas liecina par ļaundabīgā audzēja progresēšanu. Ja Jums ir limfoma, šie simptomi var būt drudzis, vājums, nakts svīšana, pēkšņa ķermeņa masas samazināšanās; - infekcija. Infekcija tiks ārstēta pirms YESCARTA infūzijas; - B hepatīts, C hepatīts vai cilvēka imūndeficīta vīrusa (human immunodeficiency virus -HIV) infekcija.
Ja kaut kas no minētā attiecas uz Jums (vai Jūs neesat pārliecināts), konsultējieties ar ārstu pirms YESCARTA ievadīšanas.
Pārbaudes un izmeklējumi Pirms YESCARTA ievadīšanas ārsts : • pārbaudīs Jūsu plaušas, sirdi un asinsspiedienu; • pārbaudīs, vai nav infekcijas pazīmes; jebkuru infekciju ārstēs pirms YESCARTA saņemšanas. • pārbaudīs, vai Jūsu audzējs nav progresējis; • pārbaudīs, vai nav transplantāta atgrūšanas slimības, kas var sākties pēc transplantācijas; • pārbaudīs urīnskābes līmeni asinīs un noteiks, cik daudz vēža šūnu ir Jūsu asinīs. Tas parādīs,
vai Jums var attīstīties stāvoklis, ko sauc par audzēja sabrukšanas sindromu. Jums var iedot zāles, kas palīdzēs novērst šo stāvokli; • pārbaudīs, vai nav B hepatīta, C hepatīta vai HIV infekcijas; • pārbaudīs, vai esat vakcinēts iepriekšējo 6 nedēļu laikā vai plānojat vakcināciju nākamo pāris mēnešu laikā.
Pēc YESCARTA saņemšanas Nekavējoties pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja Jums ir jebkas no turpmāk norādītā: • drebuļi, izteikts nogurums, nespēks, reibonis, galvassāpes, klepus, elpas trūkums vai ātra
sirdsdarbība, kas var būt stāvokļa, ko sauc par citokīnu atbrīvošanās sindromu, simptomi. Pēc ārstēšanas ar YESCARTA mēriet temperatūru divas reizes dienā 3-4 nedēļas. Ja temperatūra ir paaugstināta, nekavējoties vērsieties pie ārsta; • krampju lēkmes, trīce, runas traucējumi vai neskaidra runa, samaņas zudums vai nomākts apziņas stāvoklis, apjukums un dezorientācija, līdzsvara vai koordinācijas zudums; • drudzis, kas var būt infekcijas simptoms; • izteikts nogurums, nespēks un elpas trūkums, kas var būt sarkano asins šūnu trūkuma simptomi; • pastiprināta asiņošana vai zilumu veidošanās, kas var liecināt par zemu šūnu, ko sauc par trombocītiem, līmeni asinīs;
Ārsts regulāri pārbaudīs Jūsu asins šūnu skaitu, jo to skaits un citu asins sastāvdaļu skaits var samazināties.
Jūs nedrīkstat kļūt par asins, orgānu, audu un šūnu donoru.
Ja kaut kas no iepriekš minētā attiecas uz Jums (vai arī neesat pārliecināts), konsultējieties ar ārstu vai medmāsu pirms YESCARTA saņemšanas. Ārstam var būt nepieciešamas veikt īpašus Jūsu aprūpes pasākumus YESCARTA terapijas laikā.
Dažos gadījumos var nebūt iespējams uzsākt ieplānoto ārstēšanu ar YESCARTA. Piemēram:
- ja YESCARTA infūziju tiek atlikta vairāk par 2 nedēļām pēc tam, kad veikta sagatavojošā ķīmijterapija, Jums var būt nepieciešams saņemt papildu sagatavojošo ķīmijterapiju.
31

Bērni un pusaudži
YESCARTA nedrīkst lietot bērniem un pusaudžiem, kas jaunāki par 18 gadiem.
Citas zāles un YESCARTA
Pastāstiet ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
Pirms YESCARTA lietošanas pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja lietojat zāles, kas vājina imūno sistēmu, piemēram, kortikosteroīdus, jo šīs zāles var traucēt YESCARTA iedarbībai.
Īpaši svarīgi ir neievadīt noteikta veida vakcīnas, kuras sauc par dzīvajām vakcīnām: • sešu nedēļu laikā pirms īsa ķīmijterapijas kursa (limfocītu skaitu samazinošas ķīmijterapijas),
kas nepieciešams organisma sagatavošanai pirms YESCARTA šūnu ievadīšanas; • YESCARTA terapijas laikā; • imūnās sistēmas atjaunošanās laikā pēc ārstēšanas.
Konsultējieties ar ārstu, ja Jums nepieciešama vakcinācija.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Tas ir tādēļ, ka YESCARTA ietekme uz grūtniecēm vai sievietēm, kuras baro bērnu ar krūti, nav zināma un tas var kaitēt Jūsu nedzimušajam bērnam vai bērnam, kuru Jūs barojat ar krūti. • Ja esat grūtniece vai domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība pēc YESCARTA terapijas,
nekavējoties pastāstiet ārstam. • Pirms terapijas uzsākšanas Jums veiks grūtniecības testu. YESCARTA drīkst saņemt tikai tad,
ja rezultāti liecina, ka Jums nav grūtniecības.
Pārrunājiet grūtniecību ar ārstu, ja esat saņēmusi YESCARTA.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Dažiem cilvēkiem pēc YESCARTA ievadīšanas var būt nogurums, reibonis vai trīce. Ja novērojat šos simptomus, nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet smagus mehānismus vismaz 8 nedēļas pēc infūzijas vai kamēr ārsts nepasaka, ka Jūs esat pilnīgi atveseļojies.
YESCARTA satur nātriju Šīs zāles satur 300 mg nātrija (galvenā pārtikā lietojamās/vārāmās sāls sastāvdaļa) katrā infūzijā. Tas ir līdzvērtīgi 15% ieteicamās maksimālās nātrija dienas devas pieaugušajiem.
3. Kā lietot YESCARTA
YESCARTA Jums vienmēr ievadīs veselības aprūpes speciālists.
• Tā kā YESCARTA zāles gatavo no Jūsu baltajām asins šūnām, zāļu pagatavošanai no Jums tiks paņemtas šūnas. Ārsts paņems Jūsu asins paraugu, izmantojot vēnā ievietotu katetru (šo procedūru sauc par leikoferēzi). Daļu no baltajām asins šūnām atdala no asinīm, bet pārējās asinis ievada atpakaļ vēnā. Šī procedūra var ilgt no 3 līdz 6 stundām, un var būt nepieciešams to atkārtot.
• Jūsu baltās asins šūnas tiek sasaldētas un nosūtītas YESCARTA pagatavošanai. Parasti nepieciešamas aptuveni 3 – 4 nedēļas, lai saņemtu YESCARTA terapiju, bet laiks var atšķirties.
32

Zāles, kuras Jūs saņemsiet pirms YESCARTA terapijas 30-60 minūtes pirms YESCARTA saņemšanas Jūs varat saņemt citas zāles. Tas palīdz novērst infūzijas reakcijas un drudzi. Šīs citas zāles var būt: • paracetamols; • antihistamīna līdzekļi, piemēram, difenhidramīns.
Pirms YESCARTA ievadīšanas Jūs saņemsiet citas zāles, piemēram, sagatavojošo ķīmijterapiju, kas ļaus Jūsu modificētajām baltajām asins šūnām, kas ietilpst YESCARTA, organismā vairoties, kad zāles tiks ievadītas.
Ārsts vai medmāsa rūpīgi pārbaudīs, vai šīs zāles ir paredzētas Jums.
Kā Jūs saņemsiet YESCARTA • YESCARTA ir terapija vienai reizei. Jūs to nesaņemsiet atkārtoti. • Ārsts vai medmāsa Jums vēnā ievadīs vienu YESCARTA infūziju aptuveni 30 minūšu laikā. • YESCARTA ir Jūsu balto asins šūnu ģenētiski modificēta versija. Jūsu veselības aprūpes
speciālists, kurš rīkosies ar YESCARTA, ievēros atbilstošus piesardzības pasākumus (lietos cimdus un brilles), lai nepieļautu infekcijas slimību pārnešanu, un ievēros vietējās bioloģiskā drošuma prasības, lai notīrītu un likvidētu jebkādus materiālus, kas bijuši saskarē ar tām.
Jums ir jāsaņem YESCARTA infūzija kvalificētā klīnikā, un Jūs izrakstīs tikai tad, kad ārsts uzskatīs, ka varat droši doties mājās. Ārsts var veikt asins analīzes, lai pārbaudītu, vai nav blakusparādību.
Pēc YESCARTA ievadīšanas • Ieplānojiet uzturēties klīnikas tuvumā, kurā Jūs saņēmāt ārstēšanu, vismaz 4 nedēļas pēc YESCARTA infūzijas. Ārsts ieteiks Jums atgriezties klīnikā katru dienu vismaz 10 dienas pēc infūzijas un izlems, vai Jums nepieciešams uzturēties slimnīcā pirmās 10 dienas pēc infūzijas. Tas nepieciešams, lai ārsts varētu pārliecināties par ārstēšanas efektivitāti un sniegt palīdzību blakusparādību gadījumā.
Ja nevarat ierasties noteiktajā laikā, pēc iespējas ātrāk sazinieties ar ārstu vai kvalificēto klīniku, lai vienotos par citu apmeklējuma laiku.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
YESCARTA var izraisīt ar imūno sistēmu saistītas blakusparādības, kas var būt smagas vai dzīvībai bīstamas un var izraisīt nāvi.
YESCARTA klīniskajos pētījumos ziņots par šādām blakusparādībām.
Ļoti bieži (var rasties vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem) - Drudzis, drebuļi, pazemināts asinsspiediens, kas var izraisīt tādus simptomus kā reiboni, apreibumu un šķidrumu plaušās, kas var būt smagi un letāli simptomi (visi simptomi stāvoklim, ko sauc par citokīnu atbrīvošanās sindromu). - Drudzis vai drebuļi. - Sarkano asins šūnu skaita samazināšanās (šūnas, kas transportē skābekli), kas var izraisīt izteikta noguruma sajūtu ar enerģijas izsīkumu. - Zems asinsspiediens, reibonis. - Slikta dūša, aizcietējums, caureja, sāpēs vēderā vai vemšana. - Galvassāpes, nomākts apziņas stāvoklis, runas grūtības, satraukums, trīce. - Balto asins šūnu, kas ir svarīgas cīņai pret infekciju, skaita samazināšanās. - Pazemināts nātrija, fosfātu vai kālija līmenis, ko var konstatēt asins analīzēs. - Izmaiņas sirdsdarbības ritmā vai ātrumā. - Trauksme.
33

- To šūnu skaita samazināšanās, kas palīdz sarecēt asinīm (trombocitopēnija). - Asins infekcijas, ko izraisa baktērijas, vīrusi vai cita veida infekcijas. - Aizdusa, klepus. - Zems antivielu, ko sauc par imūnglobulīniem, līmenis, kas var izraisīt infekcijas. - Augsts asinsspiediens. - Locekļu pietūkums, šķidrums ap plaušām (izsvīdums pleirā). - Muskuļu sāpes, muguras sāpes. - Izteikts nogurums. - Dehidratācija.
Bieži (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem)
- Grūtības izprast skaitļus, atmiņas zudums, krampju lēkmes, nekontrolētas ķermeņa kustības. - Nieru mazspēja, kas izraisa šķidruma uzkrāšanos organismā un var būt nopietna vai dzīvībai
bīstama. - Šķidrums plaušās. - Plaušu infekcija. - Pēkšņa, negaidīta sirds apstāšanās (sirdsdarbības apstāšanās), kas ir nopietns un dzīvībai bīstams
stāvoklis. - Sirds mazspēja. - Muskuļu spazmas. - Šķidrumu noplūde no asinsvadiem apkārtējos audos. Tas var izraisīt ķermeņa masas
palielināšanos un apgrūtinātu elpošanu. - Pazemināts kalcija līmenis, ko var konstatēt asins analīzēs. - Asins infekcijas, ko izraisa sēnītes.
Ja Jums rodas kāda no iepriekšminētajām blakusparādībām, nekavējoties pastāstiet ārstam. Nemēģiniet patstāvīgi ārstēt simptomus ar citām zālēm.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt YESCARTA
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz iepakojuma marķējuma un infūzijas maisa.
Uzglabāt sasaldētu šķidrā slāpekļa tvaika fāzē ≤ -150°C līdz atkausēšanai pirms lietošanas. Nesasaldēt atkārtoti.
Tā kā šīs zāles ievadīs kvalificēti veselības aprūpes speciālisti, viņi atbild par pareizu zāļu iznīcināšanu. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi. Šīs zāles satur ģenētiski modificētas cilvēka asins šūnas. Rīkojoties ar neizmantotajām zālēm vai atkritumiem, jāievēro vietējās bioloģiskā drošuma prasības.
34

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko YESCARTA satur

Aktīvā viela ir aksikabtagēna ciloleicels. Katram pacientam specifisks viens YESCARTA infūzijas maiss satur anti-CD19 CAR T šūnu dispersiju aptuveni 68 ml, kas paredzēta mērķa devai 2 x 106 anti-
CD19 CAR pozitīvas dzīvotspējīgas T šūnas/kg.
Citas sastāvdaļas (palīgvielas) ir: Cryostor CS10, nātrija hlorīds, cilvēka albumīns. Skatīt 2. punktu
„YESCARTA satur nātriju”.

YESCARTA ārējais izskats un iepakojums

YESCARTA ir dzidra līdz necaurspīdīga, balta līdz sarkana šūnu dispersija infūzijai, ko piegādā infūziju maisā, kas atsevišķi iepakots metāla kasetē. Viens infūzijas maiss satur aptuveni 68 ml šūnu dispersijas.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks Kite Pharma EU B.V. Science Park 408 1098 XH Amsterdam Nīderlande

Ražotājs Lonza Netherlands B.V. Oxfordlaan 70 6229 EV Maastricht Nīderlande

Kite Pharma EU B.V. Science Park 406 1098 XH Amsterdam Nīderlande

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien Gilead Sciences Belgium SPRL-BVBA Tel/Tél: + 32 (0) 24 01 35 50

Lietuva Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel: + 48 22 262 8702

България Gilead Sciences Ireland UC Тел.: + 353 (0) 1 686 1888

Luxembourg/Luxemburg Gilead Sciences Belgium SPRL-BVBA Tél/Tel: + 32 (0) 24 01 35 50

Česká republika Gilead Sciences s.r.o. Tel: + 420 910 871 986

Magyarország Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888

Danmark Gilead Sciences Sweden AB Tlf: + 46 (0) 8 5057 1849

Malta Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888

Deutschland Gilead Sciences GmbH Tel: + 49 (0) 89 899890-0

Nederland Gilead Sciences Netherlands B.V. Tel: + 31 (0) 20 718 36 98

35

Eesti Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel: + 48 22 262 8702
Ελλάδα Gilead Sciences Ελλάς Μ.ΕΠΕ. Τηλ: + 30 210 8930 100
España Gilead Sciences, S.L. Tel: + 34 91 378 98 30
France Gilead Sciences Tél: + 33 (0) 1 46 09 41 00
Hrvatska Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888
Ireland Gilead Ireland UC Tel: + 353 (0) 214 825 999
Ísland Gilead Sciences Sweden AB Sími: + 46 (0) 8 5057 1849
Italia Gilead Sciences S.r.l. Tel: + 39 02 439201
Κύπρος Gilead Sciences Ελλάς Μ.ΕΠΕ. Τηλ: + 30 210 8930 100
Latvija Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel: + 48 22 262 8702

Norge Gilead Sciences Sweden AB Tlf: + 46 (0) 8 5057 1849
Österreich Gilead Sciences GesmbH Tel: + 43 1 260 830
Polska Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel: + 48 22 262 8702
Portugal Gilead Sciences, Lda. Tel: + 351 21 7928790
România Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888
Slovenija Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888
Slovenská republika Gilead Sciences Slovakia s.r.o. Tel: + 421 232 121 210
Suomi/Finland Gilead Sciences Sweden AB Puh/Tel: + 46 (0) 8 5057 1849
Sverige Gilead Sciences Sweden AB Tel: + 46 (0) 8 5057 1849
United Kingdom Gilead Sciences Ltd Tel: + 44 (0) 8000 113700

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu. Tur ir arī saites uz citām tīmekļa vietnēm par retām slimībām un to ārstēšanu.
Šī lietošanas instrukcija ir pieejama visās ES/EEZ valodās Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

36

Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem:
37

YESCARTA sagatavošana • Pārbaudiet, vai pacienta identitāte (ID) atbilst pacienta identifikatoram uz YESCARTA kasetes. • YESCARTA maisu nedrīkst izņemt no kasetes, ja informācija uz konkrētā pacienta marķējuma
neatbilst paredzētajam pacientam. • Kad pacienta identitāte ir apstiprināta, YESCARTA maisu izņemiet no kasetes. • Pārbaudiet, vai pacienta informācija uz kasetes marķējuma atbilst informācijai uz maisa
marķējuma. • Pirms atkausēšanas pārbaudiet, vai zāļu maiss nav bojāts. Ja maiss ir bojāts, ievērojiet vietējos
norādījumus (vai nekavējoties sazinieties ar Kite). • Infūzijas maisu ievietojiet otrā sterilā maisā atbilstoši vietējiem norādījumiem. • Atkausējiet YESCARTA aptuveni 37°C temperatūrā, izmantojot ūdens vannu vai sauso
atkausēšanas metodi, līdz infūzijas maisā vairs nav redzams ledus. Uzmanīgi samaisiet maisa saturu, lai izkliedētu šūnu materiāla kunkuļus. Ja ir redzami šūnu kunkuļi, turpiniet uzmanīgi maisīt maisa saturu. Nelielus šūnu materiāla kunkuļus var izkliedēt, uzmanīgi grozot maisu rokās. YESCARTA pirms infūzijas nedrīkst mazgāt, centrifugēt un/vai suspendēt jaunā barotnē. Atkausēšana aizņem aptuveni 3 – 5 minūtes. • Pēc atkausēšanas YESCARTA ir stabils istabas temperatūrā (no 20°C līdz 25°C) līdz 3 stundām. NELIETOT leikocītu skaitu samazinošu filtru. Visi materiāli, kas ir bijuši saskarē ar YESCARTA (cietajiem un šķidrajiem atkritumiem), jāpārstrādā un jāiznīcina kā iespējami infekciozi atkritumi, ievērojot vietējās bioloģiskā drošuma prasības. Veselības aprūpes speciālistiem, kuri rīkojas ar YESCARTA, jāievēro atbilstoši piesardzības pasākumi (jālieto cimdi un brilles), lai izvairītos no iespējamās infekcijas slimību pārnešanas. Darba virsmas un materiāli, kas varētu būt bijuši saskarē ar YESCARTA, jānotīra ar piemērotu dezinfekcijas līdzekli. Šīs zāles satur ģenētiski modificētas cilvēka asins šūnas. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējiem noteikumiem.
38

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām
blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS YESCARTA 0,4 – 2 x 108 šūnu dispersija infūzijām
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
2.1. Vispārējs apraksts
YESCARTA (aksikabtagēna ciloleicels, axicabtagene ciloleucel) ir uz CD19 vērsta ģenētiski modificēta autologa T šūnu imūnterapija. Lai sagatavotu YESCARTA, no pacienta tiek iegūtas viņa paša T šūnas un tās ex vivo retrovirālas transdukcijas ceļā tiek ģenētiski modificētas, lai ekspresētu himērisku antigēna receptoru (CAR – chimeric antigen receptor), kas satur peļu anti-CD19 vienas ķēdes mainīgo fragmentu, kurš saistīts ar CD28 līdzstimulējošo domēnu un CD3-zeta signalizējošo domēnu. Anti-CD19 CAR pozitīvas dzīvotspējīgas T šūnas tiek pavairotas un tad ievadītas pacientam, kur tās var atpazīt un likvidēt CD19 ekspresējošas mērķa šūnas.
2.2. Kvalitatīvais un kvantitatīvais sastāvs
Katram pacientam specifisks viens YESCARTA infūzijas maiss satur anti-CD19 CAR T šūnu dispersiju aptuveni 68 ml, kas paredzēta mērķa devai 2 x 106 anti-CD19 CAR pozitīvas dzīvotspējīgas T šūnas/ķermeņa masas kg (diapazons 1 x 106 – 2 x 106 šūnas/kg), maksimums 2 x 108 anti-CD19 CAR T šūnas.
Palīgvielas ar zināmu iedarbību
Katrs YESCARTA infūzijas maiss satur 300 mg nātrija.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Dispersija infūzijām.
Dzidra līdz necaurspīdīga, balta līdz sarkana dispersija.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
YESCARTA ir paredzēts pieaugušo pacientu ar recidivējošu vai refraktāru difūzo lielo B šūnu limfomu (diffuse large B-cell lymphoma -DLBCL) un primārā videnes lielo B šūnu limfomu (primary mediastinal large B-cell lymphoma -PMBCL) ārstēšanai pēc diviem vai vairākiem sistēmiskas terapijas kursiem.
4.2. Devas un lietošanas veids
YESCARTA jāievada kvalificētos klīniskos apstākļos.
2

YESCARTA terapija jāuzsāk tādu veselības aprūpes speciālistu vadībā vai uzraudzībā, kuriem ir pieredze hematoloģisku ļaundabīgo audzēju ārstēšanā un kas ir apmācīti YESCARTA ievadīšanā un pacientu ārstēšanā. Pirms YESCARTA infūzijas jābūt pieejamām vismaz četrām tocilizumaba devām izmantošanai citokīnu atbrīvošanās sindroma (cytokine release syndrome- CRS) gadījumā un neatliekamās palīdzības aprīkojumam.
Devas
YESCARTA ir paredzētas tikai autologai lietošanai (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Viena YESCARTA deva satur 2 x 106 CAR-pozitīvas dzīvotspējīgas T šūnas uz kg ķermeņa masas (vai maksimāli 2 x 108 CAR-pozitīvas dzīvotspējīgas T šūnas pacientiem ar ķermeņa masu 100 kg un vairāk) aptuveni 68 ml dispersijas vienā infūzijas maisā.
YESCARTA pieejamība jāapstiprina pirms limfocītu skaitu samazinošas ķīmijterapijas shēmas uzsākšanas.
Pirms terapijas (limfocītu skaitu samazinoša ķīmijterapija) • Limfocītu skaitu samazinoša ķīmijterapijas shēma ietver ciklofosfamīda 500 mg/m2 ievadīšanu
intravenozi un fludarabīna 30 mg/m2 ievadīšanu intravenozi 5., 4. un 3. dienā pirms YESCARTA infūzijas.
Premedikācija • Aptuveni 1 stundu pirms YESCARTA infūzijas ieteicams lietot paracetamolu 500-1000 mg
iekšķīgi un difenhidramīnu no 12,5 līdz 25 mg intravenozi vai iekšķīgi (vai līdzvērtīgas zāles). • Sistēmisko kortikosteroīdu profilaktiska lietošana nav ieteicama, jo tā var traucēt YESCARTA
iedarbībai.
Kontrole • Pēc infūzijas pacienti jākontrolē katru dienu pirmās 10 dienas, vai nav radušās CRS pazīmes,
simptomi, neiroloģiska rakstura notikumi un citas toksicitātes. Ārstiem ieteicams apsvērt pacienta hospitalizāciju pirmo 10 dienu laikā pēc infūzijas vai pirmo CRS un/vai neiroloģisko notikumu pazīmju vai simptomu gadījumā. • Par pacienta uzraudzību pēc pirmajām 10 dienām pēc infūzijas ir jālemj ārstam. • Pacienti jāinformē, ka viņiem jāuzturas kvalificētas klīnikas tuvumā, vismaz 4 nedēļas pēc infūzijas.
Īpašas pacientu grupas
Pacienti ar cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV), B hepatīta vīrusa (HBV) un C hepatīta vīrusa (HCV) infekciju Klīniskās pieredzes par lietošanu pacientiem ar aktīvu HIV, HBV vai HCV infekciju nav.
Pediatriskā populācija YESCARTA drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 18 gadiem, nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Gados vecāki cilvēki Pacientiem ≥ 65 gadu vecumā deva nav jāpielāgo. Efektivitāte bija atbilstoša kopējai ārstēto pacientu populācijai.
Lietošanas veids
YESCARTA ir jāievada intravenozas infūzijas veidā.
YESCARTA nedrīkst apstarot. NELIETOJIET leikocītu skaitu samazinošu filtru.
3

Piesardzības pasākumi pirms zāļu lietošanas vai rīkošanās ar tām Šīs zāles satur ģenētiski modificētas cilvēka asins šūnas. Veselības aprūpes speciālistiem, kuri rīkojas ar YESCARTA, jāievēro atbilstoši piesardzības pasākumi (jālieto cimdi un brilles), lai izvairītos no iespējamās infekcijas slimību pārnešanas.
YESCARTA sagatavošana • Pārbaudiet, vai pacienta identitāte (ID) atbilst pacienta identifikatoram uz YESCARTA kasetes. • YESCARTA maisu nedrīkst izņemt no kasetes, ja informācija uz konkrētā pacienta marķējuma
neatbilst paredzētajam pacientam. • Kad pacienta identitāte ir apstiprināta, izņemiet YESCARTA maisu no kasetes. • Pārbaudiet, vai pacienta informācija uz kasetes marķējuma atbilst informācijai uz maisa
marķējuma. • Pirms atkausēšanas pārbaudiet, vai zāļu maiss nav bojāts. Ja maiss ir bojāts, ievērojiet vietējos
norādījumus (vai nekavējoties sazinieties ar Kite). • Novietojiet infūzijas maisu otrā sterilā maisā atbilstoši vietējiem norādījumiem. • Atkausējiet YESCARTA aptuveni 37°C temperatūrā, izmantojot ūdens vannu vai sauso
atkausēšanas metodi, līdz infūzijas maisā vairs nav redzams ledus. Uzmanīgi samaisiet maisa saturu, lai izkliedētu šūnu materiāla kunkuļus. Ja ir redzami šūnu kunkuļi, turpiniet uzmanīgi samaisīt maisa saturu. Nelielus šūnu materiāla kunkuļus var izkliedēt, uzmanīgi grozot maisu rokās. YESCARTA pirms infūzijas nedrīkst mazgāt, centrifugēt un/vai suspendēt jaunā barotnē. Atkausēšana aizņem aptuveni 3 – 5 minūtes. • Pēc atkausēšanas YESCARTA ir stabils istabas temperatūrā (no 20°C līdz 25°C) līdz 3 stundām.
Ievadīšana • Tikai autologai lietošanai. • Pirms infūzijas un kontroles laikā jābūt pieejamam tocilizumabam un neatliekamās palīdzības
aprīkojumam. • Leikocītu skaitu samazinošu filtru nedrīkst izmantot. • YESCARTA ievadīšanai ieteicams izmantot centrālo venozo katetru. • Vēlreiz pārbaudiet pacienta ID atbilstību pacienta identifikatoriem uz YESCARTA maisa. • Pirms infūzijas uzpildiet sistēmu ar 0,9% nātrija hlorīda šķīdumu (0,154 mmol nātrija/ml). • YESCARTA maisa saturu ievadiet 30 minūšu infūzijas laikā vai nu ar gravitātes, vai
peristaltiskā sūkņa palīdzību. Pēc atkausēšanas YESCARTA saglabā stabilitāti istabas temperatūrā līdz 3 stundām. • YESCARTA infūzijas laikā uzmanīgi sakratiet maisu, lai novērstu šūnu kunkuļu veidošanos. • Kad viss maisa saturs ir ievadīts, izskalojiet sistēmu ar 0,9% nātrija hlorīda šķīdumu (0,154 mmol nātrija/ml) ar tādu pašu infūzijas ātrumu, lai nodrošinātu, ka ievadīts viss YESCARTA daudzums.
Īpašos norādījums par atkritumu likvidēšanu skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
Jāapsver limfocītu skaitu samazinošas ķīmijterapijas kontrindikācijas.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Vispārīgi
Sakarā ar risku, kas saistīts ar YESCARTA terapiju, infūzija jāatliek, ja pacientam ir kāds no minētajiem stāvokļiem:
4

• neatrisinātas nopietnas nevēlamās blakusparādības (it īpaši plaušu, sirds blakusparādības vai hipotensija), ieskaitot pēc iepriekšējiem ķīmijterapijas kursiem;
• aktīva nekontrolēta infekcija; • aktīva transplantāta atgrūšanas slimība (graft-versus-host disease- GVHD).
Pacienti, kuri ārstēti ar YESCARTA, nedrīkst kļūt par asins, orgānu, audu un šūnu donoriem.
YESCARTA ir paredzēts tikai autologai lietošanai, un to nedrīkst ievadīt citiem pacientiem. Pirms infūzijas jāpārbauda pacienta identitātes atbilstība pacienta identifikatoriem uz YESCARTA infūzijas maisa un kasetes. Neievadiet YESCARTA, ja informācija uz pacientam unikālā marķējuma neatbilst paredzētajam pacientam.
Blakusslimības
Pacientiem ar aktīvu CNS slimību vai nieru, aknu, plaušu vai sirds darbības traucējumiem ir lielāks tālāk aprakstīto nevēlamo blakusparādību rašanās risks un ir nepieciešama īpaša uzraudzība.
Primāra centrālās nervu sistēmas (CNS) limfoma
Pieredzes par YESCARTA lietošanu pacientiem ar primāru CNS limfomu nav. Tādēļ YESCARTA lietošanas ieguvumu/riska attiecība šajā populācijā nav pierādīta.
Citokīnu atbrīvošanās sindroms
Gandrīz visiem pacientiem novēroja noteiktas pakāpes CRS. Lietojot YESCARTA, smagu CRS, tai skaitā dzīvībai bīstamas un letālas reakcijas, novēroja ļoti bieži, un to sākuma laiks bija no 1 līdz 12 dienām (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Nodrošiniet, lai katram pacientam pirms YESCARTA infūzijas būtu pieejamas vismaz 4 tocilizumaba, interleikīna-6 (IL-6) receptoru inhibitora, devas.
Pacienti pēc infūzijas kvalificētā klīnikā katru dienu vismaz 10 dienas jānovēro, vai nerodas CRS pazīmes un simptomi. Par pacienta novērošanu pēc pirmajām 10 infūzijas dienām ir jālemj ārstam.
Norādiet pacientiem, ka viņiem ir jāuzturas kvalificētas veselības aprūpes iestādes tuvumā vismaz 4 nedēļas pēc infūzijas, un gadījumā, ja rodas CRS pazīmes un simptomi, nekavējoties jāvēršas pēc medicīniskās palīdzības. Ārstēšanas algoritmi veidoti tā, lai mazinātu atsevišķu CRS simptomu izpausmes smagumu pacientiem, kas lieto YESCARTA. Tie ietver tocilizumaba un kortikosteroīdu lietošanu vidēji smaga, smaga vai dzīvībai bīstama CRS gadījumā, kā norādīts kopsavilkumā 1. tabulā. Pacienti ar 2. vai augstākas pakāpes CRS (piemēram, hipotensija, nav atbildes reakcijas uz intravenozi ievadītiem šķidrumiem vai hipoksija, kuras gadījumā nepieciešama papildu oksigenācija) jākontrolē, izmantojot nepārtrauktu sirdsdarbības telemetriju un pulsa oksimetriju. Pacientiem ar smagu CRS jāapsver ehokardiogrāfija sirds funkcijas novērtēšanai. Smaga vai dzīvībai bīstama CRS gadījumā jāapsver uzturoša ārstēšana intensīvās terapijas nodaļā.
YESCARTA nedrīkst ievadīt pacientiem ar aktīvām infekcijām vai iekaisuma slimībām, līdz tās nav izārstētas.
Ir zināms, ka CRS ir saistīts ar mērķorgānu (piemēram, aknu, nieru, sirds un plaušu) darbības traucējumiem. Turklāt CRS apstākļos var pasliktināties esošas šo orgānu patoloģijas. Pacientiem ar klīniski nozīmīgiem sirdsdarbības traucējumiem jānodrošina ārstēšana saskaņā ar neatliekamās aprūpes standartiem un jāapsver papildu pasākumi, piemēram, ehokardiogrāfija.
CRS diagnostikā jāizslēdz alternatīvi sistēmiskā iekaisuma atbildes reakcijas cēloņi, ieskaitot infekcijas. Febrilas neitropēnijas gadījumā jānovērtē infekcija un jāārstē ar plaša spektra antibiotikām, šķidrumiem un citiem uzturošās aprūpes pasākumiem atbilstoši medicīniskajai indikācijai.
5

Pacientiem ar smagu vai nereaģējošu CRS jāapsver hemofagocītu limfohistiocitozes/makrofāgu aktivācijas sindroma (HLH/MAS) izvērtēšana.

YESCARTA turpina izplatīties un saglabājas pēc tocilizumaba un kortikosteroīdu ievadīšanas. Lai ārstētu ar YESCARTA lietošanu saistīto CRS, nav ieteicams ievadīt audzēja nekrozes faktora (tumour necrosis factor-TNF) antagonistus.

1. tabula.

Norādījumi par CRS pakāpes noteikšanu un simptomu ārstēšanu

CRS pakāpe (a)

Tocilizumabs

Kortikosteroīdi

1. pakāpe

Nav

Nav

Simptomiem (piemēram,

drudzis, slikta dūša,

nogurums, galvassāpes,

mialģija, vājums)

nepieciešama tikai

simptomātiska ārstēšana

2. pakāpe Simptomiem nepieciešama mērena iejaukšanās, kas nodrošina atbildes reakciju Skābekļa daudzums mazāks par 40% FiO2 vai hipotensija ar atbildes reakciju uz šķidrumiem vai mazu viena vazopresorā līdzekļa devu, vai 2. pakāpes orgānu toksicitāte(b)

Ievadīt tocilizumabu (c) 8 mg/kg intravenozi 1 stundu (nepārsniegt 800 mg). Pēc nepieciešamības atkārtoti ievadīt
tocilizumabu ik pēc 8 stundām, ja nav
atbildes reakcijas uz intravenozi ievadītiem šķidrumiem vai papildu skābekļa nodrošināšanu. Ierobežot līdz 3 devām 24 stundu laikā, kopā ne vairāk par 4 devām, ja nav CRS pazīmju un simptomu klīniskas uzlabošanās.

Ja 24 stundu laikā pēc tocilizumaba terapijas sākšanas stāvoklis neuzlabojas, ārstēt atbilstoši 3. pakāpei.

3. pakāpe Simptomiem nepieciešama

Atbilstoši 2. pakāpei

Ievadīt metilprednizolonu 1 mg/kg intravenozi divreiz dienā vai

agresīva iejaukšanās, kas

līdzvērtīgu deksametazona

nodrošina atbildes reakciju.

daudzumu (piemēram, 10 mg

Skābekļa daudzums lielāks vai vienāds ar 40% FiO2 vai hipotensija, kuras gadījumā nepieciešama liela vai vairākas vazopresorā līdzekļa devas, vai 3. pakāpes orgānu toksicitāte, vai 4. pakāpes transaminīts

intravenozi ik pēc 6 stundām). Turpināt kortikosteroīdu lietošanu, līdz simptomi atbilst 1. pakāpei vai zemākai pakāpei, un tad pakāpeniski samazināt devu 3 dienu laikā. Ja stāvoklis neuzlabojas, ārstēt
atbilstoši 4. pakāpei (tālāk).

4. pakāpe Dzīvībai bīstami simptomi. Nepieciešama mākslīgā ventilēšana vai nepārtraukta

Atbilstoši 2. pakāpei

Intravenozi ievadīt metilprednizolonu 1000 mg dienā 3 dienas; stāvoklim uzlabojoties, ārstēt, kā aprakstīts iepriekš.

veno-venoza hemodialīze vai 4. pakāpes orgānu toksicitāte (izņemot transaminītu)

Apsvērt citu imūnsupresantu izmantošanu, ja stāvoklis neuzlabojas vai pasliktinās.

N/A = nav pieejams vai neattiecas.

(a) Lee et al 2014.

(b) Informāciju par neiroloģisku nevēlamo blakusparādību ārstēšanu skatīt 2. tabulā.

(c) Sīkāku informāciju skatīt tocilizumaba zāļu aprakstā.

Neiroloģiskas nevēlamās blakusparādības

Ar YESCARTA ārstētiem pacientiem ļoti bieži novērotas smagas neiroloģiskas nevēlamās blakusparādības, kas var būt bīstamas dzīvībai vai letālas (skatīt 4.8. apakšpunktu). Pacienti ar tādiem CNS traucējumiem anamnēzē kā krampju lēkmes vai cerebrovaskulāra išēmija, var būt pakļauti augstākam riskam. Ar YESCARTA ārstētiem pacientiem ziņots par letāliem vai smagiem smadzeņu tūskas gadījumiem. Pacienti jākontrolē, vai nerodas neiroloģisku nevēlamo blakusparādību simptomi

6

un pazīmes (2. tabula). Pēc infūzijas pacienti jākontrolē katru dienu vismaz 10 dienas kvalificētā veselības aprūpes iestādē, vai nerodas neiroloģiskās toksicitātes pazīmes vai simptomi. Par pacienta novērošanu pēc pirmajām 10 dienām pēc infūzijas ir jālemj ārstam. Norādiet pacientiem, ka viņiem ir jāuzturas kvalificētas veselības aprūpes iestādes tuvumā vismaz 4 nedēļas pēc infūzijas, un gadījumā, ja rodas neiroloģiskās toksicitātes pazīmes un simptomi, nekavējoties jāvēršas pēc medicīniskās palīdzības. Atkarībā no blakusparādības smaguma jāapsver organisma stāvokļa galveno rādītāju un orgānu darbības kontrole.

Pacienti ar 2. vai augstākas pakāpes neiroloģiskajām toksicitātēm ir jākontrolē, izmantojot nepārtrauktu sirdsdarbības telemetriju un pulsa oksimetriju. Smagu vai dzīvībai bīstamu blakusparādību gadījumā jānodrošina uzturoša ārstēšana intensīvās terapijas nodaļā. 2. pakāpes vai augstākās pakāpes nevēlamo blakusparādību gadījumā jāapsver nesedatīvu pretkrampju zāļu izmantošana atbilstoši klīniskajām indikācijām. Ārstēšanas algoritmi izstrādāti tā, lai mazinātu neiroloģiskas nevēlamās blakusparādības pacientiem, kuri lieto YESCARTA. Tie ietver tocilizumaba (ja vienlaicīgi ir CRS) un/vai kortikosteroīdu lietošanu vidēji smagu, smagu vai dzīvībai bīstamu neiroloģisku nevēlamu blakusparādību gadījumā, kā norādīts kopsavilkumā 2. tabulā.

2. tabula. ārstēšanu

Norādījumi par neiroloģisku nevēlamo blakusparādību pakāpes noteikšanu un

Pakāpes novērtējums 2. pakāpe
3. pakāpe
4. pakāpe

Ar vienlaicīgu CRS

Bez vienlaicīga CRS

Ievadīt tocilizumabu atbilstoši 1. tabulai 2. pakāpes

Ik pēc 6 stundām intravenozi

CRS ārstēšanai.

ievadīt deksametazonu 10 mg.

Ja 24 stundu laikā pēc tocilizumba terapijas uzsākšanas Turpināt deksametazona

stāvoklis neuzlabojas, ik pēc 6 stundām intravenozi

lietošanu, līdz simptomi atbilst

ievadīt deksametazonu 10 mg, ja jau netiek lietoti citi 1. vai zemākai pakāpei, un tad

kortikosteroīdi. Turpināt deksametazona lietošanu, līdz pakāpeniski samazināt devu

simptomi atbilst 1. vai zemākai pakāpei, un tad

3 dienu laikā.

pakāpeniski samazināt devu 3 dienu laikā.

Apsvērt nesedatīvu pretkrampju zāļu (piemēram, levetiracetama) lietošanu krampju

profilaksei

Ievadīt tocilizumabu atbilstoši 1. tabulai 2. pakāpes

Ik pēc 6 stundām intravenozi

CRS ārstēšanai.

ievadīt deksametazonu 10 mg.

Papildus intravenozi ievadīt deksametazonu 10 mg ar Turpināt deksametazona

pirmo tocilizumaba devu un atkārtot devu ik pēc 6

lietošanu, līdz simptomi atbilst

stundām. Turpināt deksametazona lietošanu, līdz

1. pakāpei vai zemākai pakāpei,

simptomi atbilst 1. vai zemākai pakāpei, un tad

un tad pakāpeniski samazināt

pakāpeniski samazināt devu 3 dienu laikā.

devu 3 dienu laikā.

Apsvērt nesedatīvu pretkrampju zāļu (piemēram, levetiracetama) lietošanu krampju

profilaksei

Ievadīt tocilizumabu atbilstoši 1. tabulai 2. pakāpes

Intravenozi ievadīt

CRS ārstēšanai.

metilprednizolonu 1000 mg

Intravenozi ievadīt metilprednizolonu 1000 mg dienā dienā 3 dienas; stāvoklim

ar pirmo tocilizumaba devu un turpināt ievadīt

uzlabojoties, ārstēt, kā aprakstīts

metilprednizolonu intravenozi 1000 mg dienā vēl

iepriekš.

2 dienas; stāvoklim uzlabojoties, ārstēt, kā aprakstīts

iepriekš.

Apsvērt nesedatīvu pretkrampju zāļu (piemēram, levetiracetama) lietošanu krampju

profilaksei.

Infekcijas un febrila neitropēnija

Lietojot YESCARTA, ļoti bieži novēroja nopietnas infekcijas (skatīt 4.8. apakšpunktu). Pirms YESCARTA infūzijas, tās laikā un pēc tam pacienti jākontrolē, vai nerodas infekcijas pazīmes un simptomi, un atbilstoši jāārstē. Profilaktiski jānozīmē pretmikrobu līdzekļi atbilstoši iestādes standarta vadlīnijām.

7

Pēc YESCARTA infūzijas pacientiem novērota febrila neitropēnija (skatīt 4.8. apakšpunktu), un tā var noritēt vienlaicīgi ar CRS. Febrilas neitropēnijas gadījumā jānovērtē infekcija un tā jāārstē ar plaša spektra antibiotikām, šķidrumiem un citiem atbalstošas aprūpes pasākumiem atbilstoši medicīniskajai indikācijai.
HBV reaktivācija
Pacientiem, kurus ārstē ar zālēm, kas darbojas pret B šūnām, var rasties HBV reaktivācija, dažos gadījumos izraisot akūtu hepatītu, aknu mazspēju un nāvi. Pirms šūnu savākšanas YESCARTA ražošanai ir jāveic HBV, HCV un HIV skrīnings saskaņā ar klīniskajām vadlīnijām.
Ilgstošas citopēnijas
Pacientiem pēc limfocītu skaitu samazinošas ķīmijterapijas un YESCARTA infūzijas vairākas nedēļas var novērot citopēnijas. Ilgstošas 3. vai augstākas pakāpes citopēnijas, tai skaitā trombocitopēniju, neitropēniju, anēmiju, pēc YESCARTA infūzijas novēroja ļoti bieži. Pēc YESCARTA infūzijas jākontrolē asins aina.
Hipogammaglobulinēmija
Ar YESCARTA ārstētiem pacientiem var rasties B šūnu aplāzija, kas izraisa hipogammaglobulinēmiju. Ar YESCARTA ārstētiem pacientiem ļoti bieži novēroja hipogammaglobulinēmiju. Pēc ārstēšanas ar YESCARTA jākontrolē imūnglobulīna līmenis un jāveic piesardzības pasākumi pret infekciju, jānozīmē profilaktiski antibiotikas un imūnglobulīna aizstājterapija.
Paaugstinātas jutības reakcijas
Saņemot YESCARTA infūziju, iespējamas alerģiskas reakcijas. Nopietnas paaugstinātas jutības reakcijas, ieskaitot anafilaksi, var izraisīt dimetilsulfoksīds (DMSO) vai atlieku gentamicīns YESCARTA sastāvā.
Sekundāri ļaundabīgi audzēji
Ar YESCARTA ārstētiem pacientiem var attīstīties sekundāri ļaundabīgi audzēji. Sakarā ar sekundāru ļaundabīgu audzēju risku pacientu novērošana nepieciešama visa mūža garumā. Sekundāra ļaundabīga audzēja gadījumā sazinieties ar uzņēmumu, lai saņemtu norādījumus par pacienta paraugu paņemšanu testēšanai.
Audzēja sabrukšanas sindroms (ASS)
Dažkārt novērots ASS, kas var būt smags. Lai samazinātu ASS risku, pacientiem ar paaugstinātu urīnskābes līmeni vai lielu audzēja slodzi, pirms YESCARTA infūzijas jāsaņem allopurinols vai alternatīva profilakse. Jākontrolē ASS pazīmes un simptomi un nepieciešamības gadījumā jāārstē saskaņā ar standarta vadlīnijām.
Iepriekšēja ārstēšana ar anti-CD19 terapiju
Pieredze par YESCARTA lietošanu pacientiem, kuri iepriekš saņēmuši pret CD19 vērstu terapiju, ir ierobežota. YESCARTA nav ieteicams, ja pacientam pēc iepriekšējas anti-CD19 terapijas ir CD19 negatīvas slimības recidīvs.
Palīgvielas
Šīs zāles satur 300 mg nātrija vienā infūzijā, kas ir līdzvērtīgi 15% no PVO ieteiktās maksimālās 2 g nātrija dienas devas pieaugušajiem.
8

4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Mijiedarbības pētījumi ar YESCARTA nav veikti.
Dzīvās vakcīnas
Imunizācijas ar dzīvām vakcīnām drošums YESCARTA terapijas laikā vai pēc tās nav pētīts. Vakcinācija ar dzīvo vīrusu vakcīnām nav ieteicama vismaz 6 nedēļas pirms limfocītu skaitu samazinošas ķīmijterapijas uzsākšanas, YESCARTA terapijas laikā un līdz imūnās sistēmas funkcijas atjaunošanās pēc YESCARTA terapijas.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Sievietes reproduktīvā vecumā/kontracepcija
Pirms YESCARTA terapijas uzsākšanas jāpārbauda, vai sievietēm reproduktīvā vecumā nav grūtniecības.
Informāciju par efektīvas kontracepcijas nepieciešamību pacientiem, kuri saņem limfocītu skaitu samazinošu ķīmijterapiju, skatīt limfocītu skaitu samazinošas ķīmijterapijas zāļu aprakstā.
Dati par iedarbību nav pietiekoši, lai sniegtu ieteikumus par kontracepcijas ilgumu pēc YESCARTA terapijas.
Grūtniecība
Dati par YESCARTA lietošanu grūtniecības laikā nav pieejami. YESCARTA reproduktīvās un attīstības toksicitātes pētījumi ar dzīvniekiem, lai novērtētu, vai zāles var kaitēt auglim, lietojot grūtniecības laikā, nav veikti (skatīt 5.3. apakšpunktu).
Nav zināms, vai YESCARTA var tikt pārnests auglim. Pamatojoties uz darbības mehānismu, ja transducētās šūnas šķērso placentu, var rasties toksicitāte auglim, ieskaitot B šūnu limfocitopēniju. Tāpēc YESCARTA nav ieteicams lietot sievietēm grūtniecības laikā vai sievietēm reproduktīvā vecumā, neizmantojot kontracepcijas līdzekļus. Grūtniecības iespēja pēc YESCARTA terapijas jāapspriež ar ārstējošo ārstu.
Jaundzimušajiem, kuri dzimuši ar YESCARTA ārstētām mātēm, jāapsver imūnglobulīna līmeņa un B šūnu noteikšana.
Barošana ar krūti
Nav zināms, vai YESCARTA izdalās mātes pienā vai tiek pārnests ar krūti barotam bērnam. Sievietes, kuras baro bērnu ar krūti, ir jāinformē par iespējamo risku ar krūti barotajam bērnam.
Fertilitāte
Klīniskie dati par YESCARTA ietekmi uz fertilitāti nav pieejami. Ietekme uz tēviņu un mātīšu fertilitāti pētījumos ar dzīvniekiem nav vērtēta.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
YESCARTA būtiski ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Ņemot vērā neiroloģisko traucējumu, tajā skaitā izmainīta psihiskā stāvokļa vai krampju rašanās iespējamību, pacientiem jāatturas no transportlīdzekļu vadīšanas vai smagu vai potenciāli bīstamu mehānismu apkalpošanas vismaz 8 nedēļas pēc infūzijas vai kamēr neiroloģiskas nevēlamās blakusparādības nav pilnībā izzudušas.
9

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Šajā apakšpunktā aprakstītie drošuma dati attiecas uz YESCARTA iedarbību 1./2. fāzes pētījumā ZUMA-1, kurā 108 pacienti ar recidivējošu vai refraktāru B šūnu nehodžkina limfomu (NHL) saņēma ārstēšanu ar CAR pozitīvām T šūnām ieteiktajā devā, kas bija noteikta pēc ķermeņa masas. Novērošanas perioda mediāna bija 27,4 mēneši.

Nozīmīgākas un biežāk sastopamās nevēlamās blakusparādības bija CRS (93%), encefalopātija (58%) un infekcijas (39%).

Nopietnas nevēlamas blakusparādības radās 56% pacientu. Visbiežāk sastopamās nevēlamās blakusparādības ietvēra encefalopātiju (22%), neprecizētu patogēnu infekcijas (16%), bakteriālas infekcijas (6%), febrilo neitropēniju (6%), vīrusu infekcijas (5%) un pireksiju (5%).

Visbiežāk sastopamās 3. vai augstākas pakāpes nevēlamās blakusparādības ietvēra encefalopātiju (31%), neprecizētu patogēnu infekcijas (19%), CRS (11%), bakteriālu infekciju (9%), afāziju (7%), vīrusu infekciju (6%), delīriju (6%), hipotensiju (6%) un hipertensiju (6%).

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā

Ziņotās nevēlamās blakusparādības norādītas turpmāk. Blakusparādības ir uzskaitītas atbilstoši orgānu sistēmu klasifikācijai (OSK) un sastopamības biežumam. Biežums definēts šādi: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100), reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/ 1000), ļoti reti (< 1/10 000). Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā.

3. tabula.

Ar YESCARTA saistītās nevēlamās blakusparādības

Orgānu sistēmu klasifikācija (OSK) Infekcijas un infestācijas

Biežums Ļoti bieži

Bieži Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi
Ļoti bieži

Imūnās sistēmas traucējumi Vielmaiņas un uztures traucējumi

Bieži Ļoti bieži Bieži
Ļoti bieži

Psihiskie traucējumi

Bieži Ļoti bieži

Nevēlamās blakusparādības
Neprecizētu patogēnu infekcijas Vīrusu infekcijas Bakteriālas infekcijas Sēnīšu infekcijas
Leikopēnija Neitropēnija Anēmija Trombocitopēnija
Koagulopātija
Citokīnu atbrīvošanās sindroms Hipogammaglobulinēmija Paaugstināta jutība Hematofāgiska histiocitoze
Dehidratācija Samazināta ēstgriba Hipofosfatēmija Hiponatriēmija Ķermeņa masas samazināšanās Hipokalcēmija Hipoalbuminēmija
Delīrijs Trauksme

10

Orgānu sistēmu klasifikācija (OSK) Biežums

Nevēlamās blakusparādības

Bieži

Bezmiegs

Nervu sistēmas traucējumi

Ļoti bieži

Encefalopātija

Galvassāpes

Trīce

Reibonis

Afāzija

Bieži

Ataksija

Neiropātija

Krampju lēkmes

Diskalkūlija

Mioklonuss

Sirds funkcijas traucējumi

Ļoti bieži

Tahikardija

Aritmija

Bieži

Sirdsdarbības apstāšanās

Sirds mazspēja

Asinsvadu sistēmas traucējumi

Ļoti bieži

Hipotensija

Hipertensija

Bieži

Tromboze

Kapilāru pastiprinātas caurlaidības

sindroms

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Ļoti bieži

Klepus

Aizdusa

Hipoksija

Izsvīdums pleirā

Bieži

Plaušu tūska

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Ļoti bieži

Caureja

Slikta dūša

Vemšana

Aizcietējumi

Sāpes vēderā

Sausa mute

Ādas un zemādas audu bojājumi

Bieži

Izsitumi

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Ļoti bieži

Motorā disfunkcija

Sāpes ekstremitātē

Sāpes mugurā

Artralģija

Sāpes muskuļos

Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi

Bieži

Nieru mazspēja

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Ļoti bieži

Nogurums

Pireksija

Tūska

Drebuļi

Izmeklējumi

Ļoti bieži

Paaugstināta alanīnaminotransferāze

Paaugstināta aspartātaminotransferāze

Bieži

Paaugstināts bilirubīna līmenis

3. tabulā ir iekļautas tikai citopēnijas, kuru iznākums bija (i) jaunas komplikācijas vai esošo pasliktināšanās, (ii) kurām bija

nepieciešama ārstēšana vai (iii) pašreizējās terapijas pielāgošana.

11

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts
Citokīnu atbrīvošanās sindroms CRS radās 93% pacientu. Vienpadsmit procentiem (11%) pacientu CRS bija 3. vai augstākas pakāpes (smags, dzīvībai bīstams un letāls). Laika mediāna līdz sākumam bija 2 dienas (diapazons: no 1 līdz 12 dienām), un ilguma mediāna bija 7 dienas (diapazons: no 2 līdz 29 dienām). Deviņdesmit astoņiem procentiem (98%) pacientu novēroja atveseļošanos no CRS.
Visbiežāk sastopamās ar CRS saistītās pazīmes un simptomi bija pireksija (83%), hipotensija (44%), tahikardija (24%), hipoksija (23%) un drebuļi (20%). Nopietnas nevēlamās blakusparādības, kas var būt saistītas ar CRS, ietvēra akūtu nieru bojājumu, priekškambaru fibrilāciju, kambaru tahikardiju, sirdsdarbības apstāšanos, sirds mazspēju, kapilāru pastiprinātas caurlaidības sindromu, hipotensiju, hipoksiju un HLH/MAS. Norādījumus par novērošanu un ārstēšanu skatīt 4.4. apakšpunktā.
Neiroloģiskas nevēlamās blakusparādības Neiroloģiskas nevēlamās blakusparādības bija 67% pacientu. Trīsdesmit diviem procentiem (32%) pacientu nevēlamās blakusparādības bija 3. vai augstākas pakāpes (smagas, dzīvībai bīstamas vai letālas). Laika mediāna līdz sākumam bija 5 dienas (diapazons no 1 līdz 17 dienām). Ilguma mediāna bija 13 dienas (diapazons: no 1 līdz 191 dienām). Lielākajai daļai pacientu novēroja atveseļošanos no neiroloģiskām nevēlamām blakusparādībām, izņemot 4 pacientus, kuriem nāves brīdī bija esošas neiroloģiskās nevēlamās blakusparādības – viņiem bija citi nāves iemesli.
Visbiežāk sastopamās pazīmes un simptomi saistībā ar neiroloģiskām nevēlamām blakusparādībām bija encefalopātija (58%), galvassāpes (40%), trīce (31%), reibonis (21%), afāzija (18%) un delīrijs (17%). Ar YESCARTA ārstētiem pacientiem ziņoja arī par nopietnām nevēlamām blakusparādībām, tai skaitā encefalopātiju (22%), afāziju (4%), delīriju (4%) un krampju lēkmēm (1%). Norādījumus par novērošanu un ārstēšanu skatīt 4.4. apakšpunktā.
Febrila neitropēnija un infekcijas Pēc YESCARTA infūzijas 36% pacientu tika novērota febrila neitropēnija. ZUMA-1 infekcijas bija 39% pacientu. 3. vai augstākas pakāpes (smagas, dzīvībai bīstamas vai letālas) infekcijas novēroja 26% pacientu. 3. vai augstākas pakāpes neprecizētu patogēnu infekcijas, bakteriālas un vīrusu infekcijas novēroja attiecīgi 19%, 9% un 6% pacientu. Visbiežāk sastopamās infekciju vietas bija elpceļos. Norādījumus par novērošanu un ārstēšanu skatīt 4.4. apakšpunktā.
Ilgstošas citopēnijas 3. vai augstākas pakāpes neitropēnija (tai skaitā febrila neitropēnija), anēmija un trombocitopēnija bija attiecīgi 80%, 45% un 40% pacientu. Ilgstoša (pastāvēja vēl 30. dienā vai sākās 30. dienā vai vēlāk) 3. vai augstākas pakāpes neitropēnija, trombocitopēnija un anēmija bija attiecīgi 26%, 24% un 10% pacientu. 3. vai augstākas pakāpes neitropēnija, trombocitopēnija un anēmija, kas pastāvēja pēc 93. dienas, novēroja attiecīgi 11%, 7% un 3% pacientu. Norādījumus par ārstēšanu skatīt 4.4. apakšpunktā.
Hipogammaglobulinēmija ZUMA-1 hipogammaglobulinēmija bija 16% pacientu. Kumulatīvi 33 (31%) no 108 pētāmajām personām saņēma intravenozu imūnglobulīna terapiju 24 mēnešu analīzes laikā. Norādījumus par ārstēšanu skatīt 4.4. apakšpunktā.
Imūngenitāte
YESCARTA imūngenitāte ir novērtēta, izmantojot enzīmu imūnsorbcijas testu (enzyme-linked immunosorbent assay- ELISA), lai noteiktu saistošās antivielas pret FMC63, anti-CD19 CAR izcelsmes antivielu. Trīs pacientiem pirms YESCARTA terapijas testos bija pozitīva reakcija uz FMC63 antivielām. Šo antivielu ietekme uz efektivitāti vai drošumu nebija nosakāma.
12

Īpaša pacientu grupa
Pieredze par YESCARTA lietošanu pacientiem vecumā ≥75 gadiem ir ierobežota. Kopumā YESCARTA lietošanas drošums un efektivitāte bija līdzīgi pacientiem vecumā ≥65 gadiem un pacientiem vecumā < 65 gadiem. Rezultāti neatšķīrās pacientiem ar Austrumu sadarbības onkoloģijas grupu (Eastern Cooperative Oncology Group- ECOG) statusu 0 un 1 un pēc dzimuma.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Datu par YESCARTA pārdozēšanas pazīmēm nav.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: citi pretaudzēju līdzekļi, ATĶ kods: vēl nav piešķirts
Darbības mehānisms
YESCARTA, ar inženierijas metodēm izstrādāts autologs T šūnu imūnterapijas produkts, saistās ar CD19 ekspresējošām vēža šūnām un parastām B šūnām. Pēc anti-CD19 CAR T šūnu saistīšanās ar CD19 ekspresējošām mērķa šūnām, CD28 un CD3-zeta līdzstimulējošie domēni aktivē lejupejošo signālu kaskādi, kas izraisa T šūnu aktivāciju, proliferāciju, efektora funkciju iegūšanu un iekaisumu izraisošu citokīnu un hemokīnu sekrēciju. Šo notikumu secība izraisa CD19 ekspresējošo mērķa šūnu apoptozi un nekrozi.
Farmakodinamiskā iedarbība
ZUMA-1 2. fāzē pēc YESCARTA infūzijas farmakodinamiskā atbildes reakcija tika vērtēta 4 nedēļu intervālā, nosakot pārejošo citokīnu, hemokīnu un citu molekulu palielināšanos asinīs. Tika analizēts tādu citokīnu un hemokīnu kā IL-6, IL-8, IL-10, IL-15, TNF-α, IFN-γ un IL2Rα līmenis. Maksimālo paaugstināšanos novēroja pirmo 14 dienu laikā pēc infūzijas, bet 28 dienu laikā līmenis atgriezās sākumstāvokļa līmenī.
Ņemot vērā YESCARTA mērķa iedarbību, kas nav vērsta pret audzēju, pēc ārstēšanas sagaidāms noteikts B šūnu aplāzijas periods. No 73 pacientiem ar izvērtējamiem paraugiem sākumstāvoklī 40% bija nosakāms B šūnu līmenis – B šūnu aplāzija, kas sākumstāvoklī tika novērota lielākajai daļai pacientu, tika saistīta ar iepriekšējām terapijām. Pēc YESCARTA lietošanas samazinājās pacientu procentuālā daļa ar nosakāmu B šūnu līmeni: 20% bija nosakāms B šūnu līmenis 3. mēnesī un 22% bija nosakāms B šūnu līmenis 6. mēnesī. B šūnu līmeņa atjaunošanās sākums tika vispirms novērots 9. mēnesī, kad 56% pacientu bija nosakāms B šūnu līmenis. Šī B šūnu atjaunošanās tendence turpinājās, un 18. mēnesī 64% pacientu bija nosakāms B šūnu līmenis, un 24. mēnesī 77% pacientu bija nosakāms B šūnu līmenis. Pacienti pēc slimības progresēšanas nebija jānovēro, tāpēc lielākā daļa pacientu ar izvērtējamiem paraugiem bija ar atbildes reakciju.
Analīzes, kas tika veiktas, lai noteiktu saistību starp citokīnu līmeni un CRS vai neiroloģisku notikumu sastopamību, parādīja, ka augstāks IL-15, kā arī IL-6 līmenis (maksimālais un AUC pēc 1 mēneša) bija saistīts ar 3. vai augstākas pakāpes neiroloģiskām nevēlamām blakusparādībām un 3. vai augstākas pakāpes CRS.
13

Klīniskā efektivitāte un drošums

DLBCL, PMBCL un DLBCL, ko izraisa folikulāra limfoma (ZUMA-1) Kopumā 108 pacienti tika ārstēti ar YESCARTA 1/2. fāzes atklātā, daudzcentru, vienas grupas pētījumā pacientiem ar recidivējošu vai refraktāru, agresīvu B šūnu NHL. Efektivitāte pamatojas 101 pacientu 2. fāzes pētījumā, ieskaitot histoloģiski apstiprinātu DLBCL (N = 77), PMBCL (N = 8) vai DLBCL, ko izraisa folikulāra limfoma (N = 16), pamatojoties uz 2008. gada PVO klasifikāciju. DLBCL ZUMA-1 ietvēra pacientus ar DLBCL NOS, citiem DLBCL apakštipiem un augstas pakāpes B šūnu limfomu (high-grade B-cell lymphoma -HGBCL), pamatojoties uz 2016. gada PVO klasifikāciju. Četrdesmit septiņi pacienti bija piemēroti MYC, BCL-2 un BCL-6 statusa novērtējumam. Trīsdesmit pacientiem atklāja dubultas ekspresijas DLBCL (MYC un BCL-2 proteīna pārmērīga ekspresija); 5 pacientiem atklāja HGBCL ar MYC, BCL-2 vai BCL-6 gēna pārkārtošanos (dubults un trīskāršs rezultāts); un 2 pacientiem atklāja HGBCL bez sīkāka precizējuma. Sešdesmit seši pacienti bija izvērtējami iedalījumā pēc šūnu izcelsmes (dīgļa centra B-šūnu tips [GCB] vai aktivētu B-šūnu tips [ABC]). No tiem 49 pacientiem bija GCB tips un 17 pacientiem bija ABC tips .

Piemērotie pacienti bija ≥ 18 gadus veci ar refraktāru slimību, kas definēta kā progresējoša slimība (progressive disease- PD) vai stabila slimība (stable disease- SD) kā labākā atbildes reakcija uz pēdējo terapijas kursu vai slimības progresēšana 12 mēnešu laikā pēc autologas cilmes šūnu transplantācijas (ACŠT). Pacienti, kuru slimība bija refraktāra pret ķīmijterapiju vai kuriem bija slimības recidīvs pēc diviem vai vairākiem sistēmiskas terapijas kursiem, parasti nebija piemēroti asinsrades cilmes šūnu transplantācijai. Pacientiem iepriekš bija jābūt saņēmušiem vismaz anti--CD20 antivielu terapiju un antraciklīnus saturošu shēmu. Pacienti ar CNS limfomu, alogēnu cilmes šūnu transplantāciju (CŠT) anamnēzē vai iepriekšēju anti-CD19 CAR vai citu ģenētiski modificētu T šūnu terapiju tika izslēgti no dalības pētījumā. Pacienti ar CNS traucējumiem anamnēzē (piemēram, krampju lēkmes vai cerebrovaskulāra išēmija), sirds izsviedes frakciju mazāk par 50%, vai telpas gaisa skābekļa piesātinājums mazāks par 92%, vai autoimūna slimība, kurai nepieciešama sistēmiska imūnsupresija, nebija piemēroti dalībai pētījumā. Novērošanas laika mediāna bija 27,1 mēneši (joprojām turpinās). Pacientu demogrāfisko datu kopsavilkums norādīts 4. tabulā.

4. tabula.

Pacientu demogrāfisko datu kopsavilkums ZUMA-1 2. fāzes pētījumā

(12 mēnešu analīze)

Kategorija
Vecums (gadi) Mediāna (min., maks.) ≥ 65
Vīriešu dzimums Rase
Baltā Aziātu Melnā ECOG rādītājs ECOG 0 ECOG 1 Iepriekšējo terapijas kursu skaita mediāna (min., maks.) Pacienti ar refraktāru slimību pēc ≥ 2 iepriekšējiem terapijas kursiem Pacienti ar recidīvu viena gada laikā pēc ACŠT Pacienti ar Starptautisko prognozes indeksu 3/4 Pacienti ar slimību III/IV stadijā

Visi leikoferēzes gadījumi (ITT) 1 + 2 kohorta
(N = 111)
58 (23; 76) 23% 69%
85% 4% 4%
41% 59% 3 (1; 10) 77% 20% 46% 85%

Visi ārstētie (mITT)
1 + 2 kohorta (N = 101)
58 (23; 76) 24% 67%
86% 3% 4%
42% 58% 3 (1; 10) 76% 21% 46% 85%

14

YESCARTA ievadīja vienas infūzijas veidā mērķa devā 2 x 106 anti-CD19 CAR T šūnas/kg pēc limfocītu skaitu samazinošas ķīmijterapijas shēmas –500 mg/m2 ciklofosfamīda intravenozi un 30 mg/m2 fludarabīna intravenozi 5., 4., un 3. dienā pirms YESCARTA. Pārejas ķīmijterapijas kurss
starp leikoferēzi un limfocītu skaitu samazinošu ķīmijterapijas shēmu nebija atļauts. Pēc YESCARTA
infūzijas visi pacienti tika hospitalizēti novērošanai vismaz 7 dienas.

No 111 pacientiem, kuriem veica leikoferēzi, 101 saņēma YESCARTA. Deviņi pacienti netika ārstēti galvenokārt slimības progresēšanas dēļ vai smagu nevēlamo blakusparādību dēļ pēc iekļaušanas pētījumā un pirms šūnu piegādes. Viens no 111 pacientiem nesaņēma zāles ražošanas kļūmes dēļ. Laika mediāna no leikoferēzes līdz zāļu piegādei bija 17 dienas (diapazons no 14 līdz 51 dienai) un laika mediāna no leikoferēzes līdz infūzijai bija 24 dienas (diapazons no 16 līdz 73 dienām). Devas mediāna bija 2,0 x 106 anti-CD19 CAR T šūnas/kg. ITT populāciju definēja kā visus pacientus, kuriem veica leikoferēzi, bet mITT populāciju definēja kā visus pacientus, kuri saņēma YESCARTA.

Primārais mērķa kritērijs bija objektīvās atbildes reakcijas rādītājs (objective response rate- ORR). Sekundārie mērķa kritēriji ietvēra atbildes reakcijas ilgumu (duration of response-DOR), kopējo dzīvildzi (overall survival-OS) un nevēlamo blakusparādību smagumu. ORR bija iepriekš noteikta pārbaudes veikšanai pirmajiem 92 pacientiem, un tā bija būtiski augstāka nekā iepriekš noteiktais rādītājs 20% (P < 0,0001).

Sākotnējā analīzē, pamatojoties uz modificēto ārstēšanai paredzēto (modified intent-to-treat- mITT) pacientu populāciju (minimālais novērošanas laiks 6 mēneši) ORR bija 72% un pilnīgas atbildes reakcijas (complete response-CR) rādītājs bija 51%, kā to noteica neatkarīgā uzraudzības komiteja. 12 mēnešu novēršanas analīzē (5. tabula) ORR bija 72% un CR rādītājs bija 51%. Laika mediāna līdz atbildes reakcijai bija 1,0 mēnesis (diapazons no 0,8 līdz 6,3 mēnešiem). DOR bija garāks pacientiem, kas sasniedza CR, salīdzinot ar pacientiem, kuriem labākā atbildes reakcija bija daļēja atbildes reakcija (partial response, PR). No 52 pacientiem, kas sasniedza CR, 7 pacientiem bija SD un 9 bija PR audzēja sākotnējās novērtēšanas brīdī, un tā pārtapa par CR pat pēc 6,5 mēnešiem. ORR rezultāts gan PMBCL, gan DLBCL, ko izraisa folikulāra limfoma, bija 88%. CR rādītāji bija attiecīgi 75% un 56%. No 111 pacientiem ITT populācijā ORR bija 66% un CR bija 47%. Citi rezultāti atbilda rādītājiem mITT populācijā.

24 mēnešu novērošanas analīzē, pamatojoties uz mITT populāciju (rezultāti no neatkarīgās uzraudzības komitejas), ORR un CR rādītāji bija attiecīgi 74% un 54%. Laika mediāna līdz atbildes reakcijai bija 1,0 mēnesis (diapazons: no 0,8 līdz 12,2 mēnešiem). DOR bija garāks pacientiem, kuri sasniedza CR, salīdzinot ar pacientiem, kuriem bija labākā PR atbildes reakcija (5. tabula). No 55 pacientiem, kuri sasniedza CR, 7 pacientiem bija SD un 10 pacientiem bija PR audzēja sākotnējās novērtēšanas brīdī un un tā pārtapa par CR līdz pat 12 mēnešiem pēc YESCARTA infūzijas. Atbildes reakcijas ilguma mediāna un vispārējās dzīvildzes mediāna nav sasniegtas (5. tabula).

ZUMA-1 1. fāzē tika ārstēti 7 pacienti. Pieciem pacientiem bija atbildes reakcija, tai skaitā 4 CR atbildes reakcijas. 12 mēnešu novērošanas analīzē 3 pacientiem saglabājās CR 24 mēnešus pēc YESCARTA infūzijas. 24 mēnešu novērošanas analīzē šiem 3 pacientiem saglabājās CR periodā no 30 līdz 35 mēnešiem pēc YESCARTA infūzijas.

5. tabula.

ZUMA-1. pētījuma 2. fāzes efektivitātes rezultātu kopsavilkums

Kategorija
ORR (%) [95% TI] CR (%) Atbildes reakcijas ilgumsa, mediāna (diapazons) mēnešos

Visi leikoferēzes gadījumi

(ITT)

1 + 2 kohorta

(N = 111)

12 mēnešu 24 mēnešu

analīze

analīze

66 (56; 75) 68 (58; 76)

47

50

14,0 (0,0;

NE (0,0;

17,3)

29,5)

Visi ārstētie

(mITT)

1 + 2 kohorta

(N = 101)

12 mēnešu 24 mēnešu

analīze

analīze

72 (62; 81) 74 (65; 82)

51

54

14,0 (0,0; NE (0,0;

17,3)

29,5)

15

Kategorija

Visi leikoferēzes gadījumi

Visi ārstētie

(ITT)

(mITT)

1 + 2 kohorta

1 + 2 kohorta

(N = 111)

(N = 101)

12 mēnešu 24 mēnešu 12 mēnešu 24 mēnešu

analīze

analīze

analīze

analīze

Atbildes reakcijas ilgumsa, CR mediāna

NE (0,4; 17,3) NE (0,4; NE (0,4; NE (0,4;

(diapazons) mēnešos

29,5)

17,)

29,5)

Vispārējā dzīvildze, mediāna (mēneši) (95% TI) 17,4 (11,6; 17,4 (11,6; NE (12,8; NE (12,8;

NE)

NE)

NE)

NE)

6 mēnešu OS (%) [95% TI]

81,1 (72,5; 81,1 (72,5; 79,2 (69,9; 79,2 (69,9;

87,2)

87,2)

85,9)

85,9)

9 mēnešu OS (%) [95% TI]

69,4 (59,9; 69,4 (59,9; 69,3 (59,3; 69,3 (59,3;

77,0)

77,0)

77,3)

77,3)

12 mēnešu OS (%) [95% TI]

59,3

59,5 (49,7; 60,4 (50,2; 60,4 (50,2;

(49,6;67,8)

67,9)

69,2)

69,2)

24 mēnešu OS (%) [95% TI]

Neattiecas

47,7 (38,2; 56,7)

Neattiecas

50,5 (40,4; 59,7)

NE (not estimable) = nevar novērtēt (nav sasniegts). a Atbildes reakcijas ilgums tika cenzēts CŠT laikā pacientiem, kuri atbildes reakcijas laikā saņēma CŠT Piezīme: 12 mēnešu analīzes novērošanas laika mediāna bija 15,1 mēnesis. 24 mēnešu analīzes novērošanas laika mediāna bija 27,1 mēnesis. OS attiecas uz laiku no leikoferēzes datuma (ITT) vai YESCARTA infūzijas (mITT) līdz nāvei jebkura cēloņa dēļ.

SCHOLAR-1 Refraktāras, agresīvas NHL iznākumu retrospektīva, pacienta līmeņa summāra analīze (N = 636) tika veikta (Crump et al., 2017), lai apstiprinātu iepriekš noteikto kontroles atbildes reakciju, kas bija 20%, un ZUMA-1 rezultātu interpretācijas vēsturisko kontekstu. Analīzē bija iekļauti pacienti, kuriem nebija atbildes reakcijas (SD vai PD) uz pēdējo terapijas kursu vai bija slimības recidīvs 12 mēnešu laikā pēc ACŠT. Tika novērtēta atbildes reakcija un dzīvildze pēc ārstēšanas ar pieejamo standarta aprūpes terapiju. ORR bija 26% [95% TI (21, 31)] un CR rādītājs bija 7% [95% TI (3, 15)], ar OS mediānu 6,3 mēneši.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Maksimālo anti-CD19 CAR T šūnu līmeni novēroja pirmajās 8 – 15 dienās pēc YESCARTA infūzijas. Maksimālā anti-CD19 CAR T šūnu līmeņa mediāna asinīs (Cmax) bija 38,3 šūnas/µl (diapazons 0,8 – 1513,7 šūnas/μl), kas samazinājās līdz mediānai 2,1 šūnas/µl 1 mēnesī (diapazons 0 – 167,4 šūnas/μl) un līdz mediānai 0,4 šūnām/µl 3 mēnešos (diapazons 0 – 28,4 šūnas/μl) pēc YESCARTA infūzijas.
Vecums (diapazons: 23 – 76 gadi) un dzimums būtiski neietekmēja YESCARTA AUC un Cmax.
16

Anti-CD19 CAR T šūnu skaitam asinīs bija pozitīva saistība ar objektīvo atbildes reakciju (CR vai PR). Anti-CD19 CAR T šūnu Cmax līmeņa mediāna pacientiem ar atbildes reakciju (N = 71) bija par 216% augstāka salīdzinājumā ar attiecīgo līmeni pacientiem bez atbildes reakcijas (N = 25) (43,6 šūnas/μl, salīdzinot ar 20,2 šūnām/μl). AUCdiena 0 - 28 mediāna pacientiem ar atbildes reakciju (N = 71) bija 253% no attiecīgā līmeņa pacientiem bez atbildes reakcijas (N = 25) (562,0 dienas x šūnas /μl, salīdzinot ar 222,0 dienām x šūnas/μl).
YESCARTA satur cilvēka autologās T šūnas. Sagaidāmie metabolisma produkti ir parastie šūnu degradācijas produkti, kas rodas normālā šūnu klīrensa mehānismu ietekmē. Tādējādi ar infūziju ievadītās CAR T šūnas laika gaitā tiks izvadītas. Līdz 3. mēnesim pēc infūzijas anti-CD19 CAR T šūnu līmenis samazinājās līdz pamatlīmenim.
YESCARTA pētījumi pacientiem ar aknu un nieru darbības traucējumiem netika veikti.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
YESCARTA ietver ar inženierijas metodēm apstrādātas T šūnas, tāpēc nav raksturojošu in vitro testu, ex vivo modeļu vai in vivo modeļu, kas var precīzi atainot cilvēka produkta toksikoloģisko raksturojumu. Tāpēc tradicionālie toksikoloģiskie pētījumi, ko izmanto zāļu izstrādei, netika veikti.
YESCARTA kancerogenitātes vai genotoksicitātes pētījumi nav veikti.
Pētījumi, lai novērtētu YESCARTA ietekmi uz fertilitāti, reproduktīvo funkciju un attīstību nav veikti.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Cryostor CS10 Nātrija hlorīds Cilvēka albumīns
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
YESCARTA ir stabils 1 gadu, ja to uzglabā sasaldētu šķidrā slāpekļa tvaika fāzē (≤ -150°C).
Pēc atkausēšanas pabeigšanas YESCARTA ir stabils līdz 3 stundām istabas temperatūrā (20°C līdz 25°C). Tomēr YESCARTA infūzija jāuzsāk 30 minūšu laikā pēc atkausēšanas pabeigšanas, un kopējais YESCARTA infūzijas laiks nedrīkst pārsniegt 30 minūtes. Atkausētās zāles nedrīkst no jauna sasaldēt.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
YESCARTA maisi jāuzglabā šķidrā slāpekļa tvaika fāzē (≤ -150°C) un YESCARTA jāpaliek sasaldētam, līdz pacients ir gatavs ārstēšanai, lai nodrošinātu, ka pacientam tiek ievadītas dzīvotspējīgas dzīvas autologas šūnas.
Informāciju par zāļu uzglabāšanas nosacījumiem pēc atkausēšanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
17

Etilēna vinilacetāta kriogēnās uzglabāšanas maiss ar noslēgtu pievienošanas caurulīti un diviem piekļuves portiem. Maiss satur apmēram 68 ml šūnu dispersijas. Viens kriogēnās uzglabāšanas maiss ir atsevišķi iepakots transportēšanas kasetē. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai Apstarošana var izraisīt zāļu inaktivāciju. Likvidējot šīs zāles ir jāievēro piesardzības pasākumi YESCARTA satur ģenētiski modificētas cilvēka asins šūnas. Rīkojoties ar neizmantotajām zālēm vai atkritumiem, jāievēro vietējie bioloģiskās drošības noteikumi. Visi materiāli, kas ir bijuši saskarē ar YESCARTA (cietie un šķidrie atkritumi), jāpārstrādā un jāiznīcina kā iespējami infekciozi atkritumi, ievērojot vietējās bioloģiskā drošuma prasības. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Kite Pharma EU B.V. Science Park 408 1098 XH Amsterdam Nīderlande 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1299/001 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2018. gada 23. augusts 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
18

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJS UN
RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
19

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJS UN RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās vielas ražotāja nosaukums un adrese
Kite Pharma, Inc. 2355 Utah Avenue El Segundo California CA 90245 ASV
Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Lonza Netherlands B.V. Oxfordlaan 70 6229EV Maastricht Nīderlande
Kite Pharma EU B.V. Science Park 406 1098 XH Amsterdam Nīderlande
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
20

Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
• Papildu riska mazināšanas pasākumi
Galvenie elementi:
Tocilizumaba pieejamība un centru kvalifikācija
Lai samazinātu ar YESCARTA terapiju saistīto risku, reģistrācijas apliecības īpašniekam (RAĪ) jāpārliecinās, ka slimnīcas un saistītie centri, kas nodrošina YESCARTA ievadīšanu, ir kvalificēti saskaņā ar apstiprināto kontroles sadales programmu.
Pirms ārstēšanas RAĪ jānodrošina katram pacientam tūlītēja 4 tocilizumaba devu pieejamība uz vietas izmantošanai CRS gadījumā.
YESCARTA tiks piegādāta slimnīcām un saistītajiem centriem tikai tādā gadījumā, ja šīs iestādes ir atbilstoši kvalificētas un ja ārstēšanā iesaistītie veselības aprūpes speciālisti ir apguvuši izglītojošo programmu.
Izglītojošā programma – pirms YESCARTA nonākšanas tirdzniecībā katrā dalībvalstī RAĪ jāvienojas ar nacionālajām atbildīgajām iestādēm par izglītojošo materiālu saturu un formātu.
Veselības aprūpes speciālistu izglītojošā programma
RAĪ jānodrošina, ka katrā dalībvalstī, kurā YESCARTA ir tirdzniecībā, visiem veselības aprūpes speciālistiem, kuri plāno izrakstīt, izplatīt un lietot YESCARTA, ir izniegtas valīnijas, lai:
- atvieglotu CRS un nopietnu neiroloģisku nevēlamo blakusparādību atpazīšanu; - atvieglotu CRS un nopietnu neiroloģisku nevēlamo blakusparādību ārstēšanu; - nodrošinātu adekvātu CRS un nopietnu neiroloģisku nevēlamo blakusparādību kontroli; - atvieglotu pacienta nodrošināšanu ar visu attiecīgo informāciju; - nodrošinātu adekvātu un atbilstošu nevēlamo blakusparādību ziņošanu; - nodrošinātu sīkākus norādījumus par atkausēšanas procedūru; - nodrošinātu, ka pirms pacienta ārstēšanas uzsākšanas ārstniecības centrā ir pieejamas
4 tocilizumaba devas katram pacientam.s
Pacienta izglītojošā programma
Lai informētu par un izskaidrotu pacientiem: - ar YESCARTA saistītu CRS un nopietnu neiroloģisku nevēlamo blakusparādību risku; - nepieciešamību nekavējoties ziņot ārstējošajam ārstam par simptomiem; - nepieciešamību uzturēties YESCARTA saņemšanas vietas tuvumā vismaz 4 nedēļas pēc YESCARTA infūzijas; - nepieciešamību vienmēr nēsāt līdzi pacienta brīdinājuma kartīti.
21

• Saistības veikt pēcreģistrācijas pasākumus

Reģistrācijas apliecības īpašniekam noteiktā laika periodā jāveic turpmāk norādītie pasākumi.

Apraksts Neintervences pēcreģistrācijas drošuma pētījums (PASS): lai izvērtētu drošuma profilu pēcreģistrācijas periodā, ieskaitot ilgtermiņa drošumu pacientiem ar B limfocītu ļaundabīgiem audzējiem, kas ārstēti ar aksikabtagēna ciloleicelu, pieteikuma iesniedzējam jāorganizē un jāiesniedz pētījums, pamatojoties uz reģistru

Izpildes termiņš •Atjaunojamie ziņojumi: ikgadējie drošuma ziņojumi un starpposma ziņojumi ik pēc 5 gadiem •Galīgais ziņojums par pētījuma rezultātiem: 2038. gada decembris

22

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
23

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
24

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJAIS IEPAKOJUMS (KASETE)
1. ZĀĻU NOSAUKUMS YESCARTA 0,4 – 2 x 108 šūnu dispersija infūzijām axicabtagene ciloleucel (CAR+ dzīvotspējīgas T šūnas)
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Autologas T šūnas, transducētas ar retrovirālo vektoru, kas kodē himērisku anti-CD19 CD28/CD3-zeta antigēna receptoru (CAR), ar mērķa devu 2 x 106 anti-CD19 CAR pozitīvas dzīvotspējīgas T šūnas/kg.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: Cryostor CS10, cilvēka albumīns, nātrija hlorīds. Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Dispersija infūzijām Viens sterils infūziju maiss. Saturs: aptuveni 68 ml šūnu dispersijas.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Neapstarot. Tikai intravenozai lietošanai. Atkausējot viegli samaisiet maisa saturu. NELIETOT leikocītu skaitu samazinošu filtru. STOP! Pirms infūzijas pārbaudīt pacienta identitāti.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Tikai autologai lietošanai.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP:
25

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt sasaldētu šķidrā slāpekļa tvaiku fāzē ≤ -150°C. Nesasaldēt atkārtoti.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Zāles satur ģenētiski modificētas šūnas. Neizlietotās zāles jāiznīcina atbilstoši vietējām bioloģiskā drošuma prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Kite Pharma EU B.V. Science Park 408 1098 XH Amsterdam Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1299/001
13. SĒRIJAS NUMURS, DĀVINĀJUMA UN ZĀĻU KODS Sērija: Kite pacienta ID: Pacienta papildu ID: Pacienta vārds, uzvārds: Pacienta dzimšanas datums:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts.
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS Nav piemērojams.
26

18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA Nav piemērojams.
27

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA INFŪZIJU MAISS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) YESCARTA, 0,4 – 2 x 108 šūnu dispersija infūzijām axicabtagene ciloleucel (CAR+ dzīvotspējīgas T šūnas) Tikai intravenozai lietošanai. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS, DĀVINĀJUMA UN ZĀĻU KODS Sērija: Kite pacienta ID: Pacienta papildu ID: Pacienta vārds, uzvārds: Pacienta dzimšanas datums: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS Viens sterils infūziju maiss Saturs: aptuveni 68 ml šūnu dispersijas 6. CITA Tikai autologai lietošanai. Pārbaudīt pacienta ID.
28

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
29

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
YESCARTA 0,4 – 2 x 108 šūnu dispersija infūzijām axicabtagene ciloleucel (CAR+ dzīvotspējīgas T šūnas)
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ārsts izsniegs Jums pacienta brīdinājuma kartīti. Rūpīgi izlasiet un ievērojiet tajā sniegtos
norādījumus. - Vienmēr, kad tiekaties ar ārstu vai medmāsu, vai dodieties uz slimnīcu, uzrādiet pacienta
brīdinājuma kartīti. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai medmāsai. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir YESCARTA un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms YESCARTA saņemšanas 3. Kā lietot YESCARTA 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt YESCARTA 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir YESCARTA un kādam nolūkam to lieto
YESCARTA ir zāļu veids, ko sauc par „ģenētiski modificētu šūnu terapiju”.
YESCARTA zāles ir izgatavotas speciāli Jums, lai vienā ievadīšanas reizē ievadītu modificētas Jūsu paša baltās asins šūnas. Tās tiek ievadītas ar pilinātāju (infūzija) vēnā (intravenozi).
Tās lieto, lai ārstētu agresīvus stāvokļus pieaugušajiem ar difūzu lielo B šūnu limfomu (diffuse large B-cell lymphoma- DLBCL) un primāro videnes lielo B šūnu limfomu (primary mediastinal B-cell lymphoma- PMBCL), kas skar limfātiskos audus (imūnās sistēmas sastāvdaļa), kas ietekmē baltās asins šūnas, ko sauc par B limfocītiem, un citus organisma orgānus. Audos uzkrājas pārāk daudz šo patoloģisko balto asins šūnu, un tas rada simptomus, ko Jums var novērot. Zāles lieto, lai ārstētu Jūsu slimību, kad citas pieejamās zāles vairs neiedarbojas.
2. Kas Jums jāzina pirms YESCARTA saņemšanas
Jūs nedrīkstat saņemt YESCARTA, ja Jums ir alerģija pret kādu no (6. punktā minētajām) šo zāļu sastāvdaļām. Ja domājat, ka Jums var būt alerģija, konsultējieties ar ārstu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
YESCARTA izgatavo no Jūsu baltajām asins šūnām, un šīs zāles drīkst dot tikai Jums.
Pirms YESCARTA ievadīšanas Jums ir jāpastāsta ārstam, ja Jums ir: - nervu sistēmas traucējumi (piemēram, krampji, insults vai atmiņas traucējumi); - nieru darbības traucējumi; - samazināts asins šūnu skaits;
30

- veikta cilmes šūnu transplantācija pēdējo 4 mēnešu laikā; - plaušu, sirds darbības vai asinsspiediena (pazemināts vai paaugstināts) traucējumi; - transplantāta atgrūšanas slimības pazīmes vai simptomi. Šī slimība sākas, kad transplantētās
šūnas uzbrūk Jūsu organismam, izraisot tādus simptomus kā izsitumi, slikta dūša, vemšana, caureja un asins piejaukums fēcēs; - simptomi, kas liecina par ļaundabīgā audzēja progresēšanu. Ja Jums ir limfoma, šie simptomi var būt drudzis, vājums, nakts svīšana, pēkšņa ķermeņa masas samazināšanās; - infekcija. Infekcija tiks ārstēta pirms YESCARTA infūzijas; - B hepatīts, C hepatīts vai cilvēka imūndeficīta vīrusa (human immunodeficiency virus -HIV) infekcija.
Ja kaut kas no minētā attiecas uz Jums (vai Jūs neesat pārliecināts), konsultējieties ar ārstu pirms YESCARTA ievadīšanas.
Pārbaudes un izmeklējumi Pirms YESCARTA ievadīšanas ārsts : • pārbaudīs Jūsu plaušas, sirdi un asinsspiedienu; • pārbaudīs, vai nav infekcijas pazīmes; jebkuru infekciju ārstēs pirms YESCARTA saņemšanas. • pārbaudīs, vai Jūsu audzējs nav progresējis; • pārbaudīs, vai nav transplantāta atgrūšanas slimības, kas var sākties pēc transplantācijas; • pārbaudīs urīnskābes līmeni asinīs un noteiks, cik daudz vēža šūnu ir Jūsu asinīs. Tas parādīs,
vai Jums var attīstīties stāvoklis, ko sauc par audzēja sabrukšanas sindromu. Jums var iedot zāles, kas palīdzēs novērst šo stāvokli; • pārbaudīs, vai nav B hepatīta, C hepatīta vai HIV infekcijas; • pārbaudīs, vai esat vakcinēts iepriekšējo 6 nedēļu laikā vai plānojat vakcināciju nākamo pāris mēnešu laikā.
Pēc YESCARTA saņemšanas Nekavējoties pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja Jums ir jebkas no turpmāk norādītā: • drebuļi, izteikts nogurums, nespēks, reibonis, galvassāpes, klepus, elpas trūkums vai ātra
sirdsdarbība, kas var būt stāvokļa, ko sauc par citokīnu atbrīvošanās sindromu, simptomi. Pēc ārstēšanas ar YESCARTA mēriet temperatūru divas reizes dienā 3-4 nedēļas. Ja temperatūra ir paaugstināta, nekavējoties vērsieties pie ārsta; • krampju lēkmes, trīce, runas traucējumi vai neskaidra runa, samaņas zudums vai nomākts apziņas stāvoklis, apjukums un dezorientācija, līdzsvara vai koordinācijas zudums; • drudzis, kas var būt infekcijas simptoms; • izteikts nogurums, nespēks un elpas trūkums, kas var būt sarkano asins šūnu trūkuma simptomi; • pastiprināta asiņošana vai zilumu veidošanās, kas var liecināt par zemu šūnu, ko sauc par trombocītiem, līmeni asinīs;
Ārsts regulāri pārbaudīs Jūsu asins šūnu skaitu, jo to skaits un citu asins sastāvdaļu skaits var samazināties.
Jūs nedrīkstat kļūt par asins, orgānu, audu un šūnu donoru.
Ja kaut kas no iepriekš minētā attiecas uz Jums (vai arī neesat pārliecināts), konsultējieties ar ārstu vai medmāsu pirms YESCARTA saņemšanas. Ārstam var būt nepieciešamas veikt īpašus Jūsu aprūpes pasākumus YESCARTA terapijas laikā.
Dažos gadījumos var nebūt iespējams uzsākt ieplānoto ārstēšanu ar YESCARTA. Piemēram:
- ja YESCARTA infūziju tiek atlikta vairāk par 2 nedēļām pēc tam, kad veikta sagatavojošā ķīmijterapija, Jums var būt nepieciešams saņemt papildu sagatavojošo ķīmijterapiju.
31

Bērni un pusaudži
YESCARTA nedrīkst lietot bērniem un pusaudžiem, kas jaunāki par 18 gadiem.
Citas zāles un YESCARTA
Pastāstiet ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
Pirms YESCARTA lietošanas pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja lietojat zāles, kas vājina imūno sistēmu, piemēram, kortikosteroīdus, jo šīs zāles var traucēt YESCARTA iedarbībai.
Īpaši svarīgi ir neievadīt noteikta veida vakcīnas, kuras sauc par dzīvajām vakcīnām: • sešu nedēļu laikā pirms īsa ķīmijterapijas kursa (limfocītu skaitu samazinošas ķīmijterapijas),
kas nepieciešams organisma sagatavošanai pirms YESCARTA šūnu ievadīšanas; • YESCARTA terapijas laikā; • imūnās sistēmas atjaunošanās laikā pēc ārstēšanas.
Konsultējieties ar ārstu, ja Jums nepieciešama vakcinācija.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Tas ir tādēļ, ka YESCARTA ietekme uz grūtniecēm vai sievietēm, kuras baro bērnu ar krūti, nav zināma un tas var kaitēt Jūsu nedzimušajam bērnam vai bērnam, kuru Jūs barojat ar krūti. • Ja esat grūtniece vai domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība pēc YESCARTA terapijas,
nekavējoties pastāstiet ārstam. • Pirms terapijas uzsākšanas Jums veiks grūtniecības testu. YESCARTA drīkst saņemt tikai tad,
ja rezultāti liecina, ka Jums nav grūtniecības.
Pārrunājiet grūtniecību ar ārstu, ja esat saņēmusi YESCARTA.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Dažiem cilvēkiem pēc YESCARTA ievadīšanas var būt nogurums, reibonis vai trīce. Ja novērojat šos simptomus, nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet smagus mehānismus vismaz 8 nedēļas pēc infūzijas vai kamēr ārsts nepasaka, ka Jūs esat pilnīgi atveseļojies.
YESCARTA satur nātriju Šīs zāles satur 300 mg nātrija (galvenā pārtikā lietojamās/vārāmās sāls sastāvdaļa) katrā infūzijā. Tas ir līdzvērtīgi 15% ieteicamās maksimālās nātrija dienas devas pieaugušajiem.
3. Kā lietot YESCARTA
YESCARTA Jums vienmēr ievadīs veselības aprūpes speciālists.
• Tā kā YESCARTA zāles gatavo no Jūsu baltajām asins šūnām, zāļu pagatavošanai no Jums tiks paņemtas šūnas. Ārsts paņems Jūsu asins paraugu, izmantojot vēnā ievietotu katetru (šo procedūru sauc par leikoferēzi). Daļu no baltajām asins šūnām atdala no asinīm, bet pārējās asinis ievada atpakaļ vēnā. Šī procedūra var ilgt no 3 līdz 6 stundām, un var būt nepieciešams to atkārtot.
• Jūsu baltās asins šūnas tiek sasaldētas un nosūtītas YESCARTA pagatavošanai. Parasti nepieciešamas aptuveni 3 – 4 nedēļas, lai saņemtu YESCARTA terapiju, bet laiks var atšķirties.
32

Zāles, kuras Jūs saņemsiet pirms YESCARTA terapijas 30-60 minūtes pirms YESCARTA saņemšanas Jūs varat saņemt citas zāles. Tas palīdz novērst infūzijas reakcijas un drudzi. Šīs citas zāles var būt: • paracetamols; • antihistamīna līdzekļi, piemēram, difenhidramīns.
Pirms YESCARTA ievadīšanas Jūs saņemsiet citas zāles, piemēram, sagatavojošo ķīmijterapiju, kas ļaus Jūsu modificētajām baltajām asins šūnām, kas ietilpst YESCARTA, organismā vairoties, kad zāles tiks ievadītas.
Ārsts vai medmāsa rūpīgi pārbaudīs, vai šīs zāles ir paredzētas Jums.
Kā Jūs saņemsiet YESCARTA • YESCARTA ir terapija vienai reizei. Jūs to nesaņemsiet atkārtoti. • Ārsts vai medmāsa Jums vēnā ievadīs vienu YESCARTA infūziju aptuveni 30 minūšu laikā. • YESCARTA ir Jūsu balto asins šūnu ģenētiski modificēta versija. Jūsu veselības aprūpes
speciālists, kurš rīkosies ar YESCARTA, ievēros atbilstošus piesardzības pasākumus (lietos cimdus un brilles), lai nepieļautu infekcijas slimību pārnešanu, un ievēros vietējās bioloģiskā drošuma prasības, lai notīrītu un likvidētu jebkādus materiālus, kas bijuši saskarē ar tām.
Jums ir jāsaņem YESCARTA infūzija kvalificētā klīnikā, un Jūs izrakstīs tikai tad, kad ārsts uzskatīs, ka varat droši doties mājās. Ārsts var veikt asins analīzes, lai pārbaudītu, vai nav blakusparādību.
Pēc YESCARTA ievadīšanas • Ieplānojiet uzturēties klīnikas tuvumā, kurā Jūs saņēmāt ārstēšanu, vismaz 4 nedēļas pēc YESCARTA infūzijas. Ārsts ieteiks Jums atgriezties klīnikā katru dienu vismaz 10 dienas pēc infūzijas un izlems, vai Jums nepieciešams uzturēties slimnīcā pirmās 10 dienas pēc infūzijas. Tas nepieciešams, lai ārsts varētu pārliecināties par ārstēšanas efektivitāti un sniegt palīdzību blakusparādību gadījumā.
Ja nevarat ierasties noteiktajā laikā, pēc iespējas ātrāk sazinieties ar ārstu vai kvalificēto klīniku, lai vienotos par citu apmeklējuma laiku.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
YESCARTA var izraisīt ar imūno sistēmu saistītas blakusparādības, kas var būt smagas vai dzīvībai bīstamas un var izraisīt nāvi.
YESCARTA klīniskajos pētījumos ziņots par šādām blakusparādībām.
Ļoti bieži (var rasties vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem) - Drudzis, drebuļi, pazemināts asinsspiediens, kas var izraisīt tādus simptomus kā reiboni, apreibumu un šķidrumu plaušās, kas var būt smagi un letāli simptomi (visi simptomi stāvoklim, ko sauc par citokīnu atbrīvošanās sindromu). - Drudzis vai drebuļi. - Sarkano asins šūnu skaita samazināšanās (šūnas, kas transportē skābekli), kas var izraisīt izteikta noguruma sajūtu ar enerģijas izsīkumu. - Zems asinsspiediens, reibonis. - Slikta dūša, aizcietējums, caureja, sāpēs vēderā vai vemšana. - Galvassāpes, nomākts apziņas stāvoklis, runas grūtības, satraukums, trīce. - Balto asins šūnu, kas ir svarīgas cīņai pret infekciju, skaita samazināšanās. - Pazemināts nātrija, fosfātu vai kālija līmenis, ko var konstatēt asins analīzēs. - Izmaiņas sirdsdarbības ritmā vai ātrumā. - Trauksme.
33

- To šūnu skaita samazināšanās, kas palīdz sarecēt asinīm (trombocitopēnija). - Asins infekcijas, ko izraisa baktērijas, vīrusi vai cita veida infekcijas. - Aizdusa, klepus. - Zems antivielu, ko sauc par imūnglobulīniem, līmenis, kas var izraisīt infekcijas. - Augsts asinsspiediens. - Locekļu pietūkums, šķidrums ap plaušām (izsvīdums pleirā). - Muskuļu sāpes, muguras sāpes. - Izteikts nogurums. - Dehidratācija.
Bieži (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem)
- Grūtības izprast skaitļus, atmiņas zudums, krampju lēkmes, nekontrolētas ķermeņa kustības. - Nieru mazspēja, kas izraisa šķidruma uzkrāšanos organismā un var būt nopietna vai dzīvībai
bīstama. - Šķidrums plaušās. - Plaušu infekcija. - Pēkšņa, negaidīta sirds apstāšanās (sirdsdarbības apstāšanās), kas ir nopietns un dzīvībai bīstams
stāvoklis. - Sirds mazspēja. - Muskuļu spazmas. - Šķidrumu noplūde no asinsvadiem apkārtējos audos. Tas var izraisīt ķermeņa masas
palielināšanos un apgrūtinātu elpošanu. - Pazemināts kalcija līmenis, ko var konstatēt asins analīzēs. - Asins infekcijas, ko izraisa sēnītes.
Ja Jums rodas kāda no iepriekšminētajām blakusparādībām, nekavējoties pastāstiet ārstam. Nemēģiniet patstāvīgi ārstēt simptomus ar citām zālēm.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt YESCARTA
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz iepakojuma marķējuma un infūzijas maisa.
Uzglabāt sasaldētu šķidrā slāpekļa tvaika fāzē ≤ -150°C līdz atkausēšanai pirms lietošanas. Nesasaldēt atkārtoti.
Tā kā šīs zāles ievadīs kvalificēti veselības aprūpes speciālisti, viņi atbild par pareizu zāļu iznīcināšanu. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi. Šīs zāles satur ģenētiski modificētas cilvēka asins šūnas. Rīkojoties ar neizmantotajām zālēm vai atkritumiem, jāievēro vietējās bioloģiskā drošuma prasības.
34

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko YESCARTA satur

Aktīvā viela ir aksikabtagēna ciloleicels. Katram pacientam specifisks viens YESCARTA infūzijas maiss satur anti-CD19 CAR T šūnu dispersiju aptuveni 68 ml, kas paredzēta mērķa devai 2 x 106 anti-
CD19 CAR pozitīvas dzīvotspējīgas T šūnas/kg.
Citas sastāvdaļas (palīgvielas) ir: Cryostor CS10, nātrija hlorīds, cilvēka albumīns. Skatīt 2. punktu
„YESCARTA satur nātriju”.

YESCARTA ārējais izskats un iepakojums

YESCARTA ir dzidra līdz necaurspīdīga, balta līdz sarkana šūnu dispersija infūzijai, ko piegādā infūziju maisā, kas atsevišķi iepakots metāla kasetē. Viens infūzijas maiss satur aptuveni 68 ml šūnu dispersijas.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks Kite Pharma EU B.V. Science Park 408 1098 XH Amsterdam Nīderlande

Ražotājs Lonza Netherlands B.V. Oxfordlaan 70 6229 EV Maastricht Nīderlande

Kite Pharma EU B.V. Science Park 406 1098 XH Amsterdam Nīderlande

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien Gilead Sciences Belgium SPRL-BVBA Tel/Tél: + 32 (0) 24 01 35 50

Lietuva Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel: + 48 22 262 8702

България Gilead Sciences Ireland UC Тел.: + 353 (0) 1 686 1888

Luxembourg/Luxemburg Gilead Sciences Belgium SPRL-BVBA Tél/Tel: + 32 (0) 24 01 35 50

Česká republika Gilead Sciences s.r.o. Tel: + 420 910 871 986

Magyarország Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888

Danmark Gilead Sciences Sweden AB Tlf: + 46 (0) 8 5057 1849

Malta Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888

Deutschland Gilead Sciences GmbH Tel: + 49 (0) 89 899890-0

Nederland Gilead Sciences Netherlands B.V. Tel: + 31 (0) 20 718 36 98

35

Eesti Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel: + 48 22 262 8702
Ελλάδα Gilead Sciences Ελλάς Μ.ΕΠΕ. Τηλ: + 30 210 8930 100
España Gilead Sciences, S.L. Tel: + 34 91 378 98 30
France Gilead Sciences Tél: + 33 (0) 1 46 09 41 00
Hrvatska Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888
Ireland Gilead Ireland UC Tel: + 353 (0) 214 825 999
Ísland Gilead Sciences Sweden AB Sími: + 46 (0) 8 5057 1849
Italia Gilead Sciences S.r.l. Tel: + 39 02 439201
Κύπρος Gilead Sciences Ελλάς Μ.ΕΠΕ. Τηλ: + 30 210 8930 100
Latvija Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel: + 48 22 262 8702

Norge Gilead Sciences Sweden AB Tlf: + 46 (0) 8 5057 1849
Österreich Gilead Sciences GesmbH Tel: + 43 1 260 830
Polska Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel: + 48 22 262 8702
Portugal Gilead Sciences, Lda. Tel: + 351 21 7928790
România Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888
Slovenija Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888
Slovenská republika Gilead Sciences Slovakia s.r.o. Tel: + 421 232 121 210
Suomi/Finland Gilead Sciences Sweden AB Puh/Tel: + 46 (0) 8 5057 1849
Sverige Gilead Sciences Sweden AB Tel: + 46 (0) 8 5057 1849
United Kingdom Gilead Sciences Ltd Tel: + 44 (0) 8000 113700

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu. Tur ir arī saites uz citām tīmekļa vietnēm par retām slimībām un to ārstēšanu.
Šī lietošanas instrukcija ir pieejama visās ES/EEZ valodās Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

36

Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem:
37

YESCARTA sagatavošana • Pārbaudiet, vai pacienta identitāte (ID) atbilst pacienta identifikatoram uz YESCARTA kasetes. • YESCARTA maisu nedrīkst izņemt no kasetes, ja informācija uz konkrētā pacienta marķējuma
neatbilst paredzētajam pacientam. • Kad pacienta identitāte ir apstiprināta, YESCARTA maisu izņemiet no kasetes. • Pārbaudiet, vai pacienta informācija uz kasetes marķējuma atbilst informācijai uz maisa
marķējuma. • Pirms atkausēšanas pārbaudiet, vai zāļu maiss nav bojāts. Ja maiss ir bojāts, ievērojiet vietējos
norādījumus (vai nekavējoties sazinieties ar Kite). • Infūzijas maisu ievietojiet otrā sterilā maisā atbilstoši vietējiem norādījumiem. • Atkausējiet YESCARTA aptuveni 37°C temperatūrā, izmantojot ūdens vannu vai sauso
atkausēšanas metodi, līdz infūzijas maisā vairs nav redzams ledus. Uzmanīgi samaisiet maisa saturu, lai izkliedētu šūnu materiāla kunkuļus. Ja ir redzami šūnu kunkuļi, turpiniet uzmanīgi maisīt maisa saturu. Nelielus šūnu materiāla kunkuļus var izkliedēt, uzmanīgi grozot maisu rokās. YESCARTA pirms infūzijas nedrīkst mazgāt, centrifugēt un/vai suspendēt jaunā barotnē. Atkausēšana aizņem aptuveni 3 – 5 minūtes. • Pēc atkausēšanas YESCARTA ir stabils istabas temperatūrā (no 20°C līdz 25°C) līdz 3 stundām. NELIETOT leikocītu skaitu samazinošu filtru. Visi materiāli, kas ir bijuši saskarē ar YESCARTA (cietajiem un šķidrajiem atkritumiem), jāpārstrādā un jāiznīcina kā iespējami infekciozi atkritumi, ievērojot vietējās bioloģiskā drošuma prasības. Veselības aprūpes speciālistiem, kuri rīkojas ar YESCARTA, jāievēro atbilstoši piesardzības pasākumi (jālieto cimdi un brilles), lai izvairītos no iespējamās infekcijas slimību pārnešanas. Darba virsmas un materiāli, kas varētu būt bijuši saskarē ar YESCARTA, jānotīra ar piemērotu dezinfekcijas līdzekli. Šīs zāles satur ģenētiski modificētas cilvēka asins šūnas. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējiem noteikumiem.
38